Praha 10 je bez vody. Odstávka potrvá do rána

Domácí Domácí
10. 12. 2013 15:40
Na vině je havárie vodovodu. Bez vody je asi 130 tisíc lidí .
Foto: Michal Štůsek

Praha - V Praze 10 je kvůli poruše vodovodu téměř 130 tisíc lidí bez vody.

Odstávka se týká částí Hostivař, Kyje, Malešice, Strašnice, Uhřiněves, Újezd na Lesy, Vršovice a Záběhlice.

Porucha je v Horních Měcholupech v ulici Evy Olmerové u vodojemu Kozinec. Oprava by měla být podle odhadů dokončena do středečních 2:30.

 

Právě se děje

před 29 minutami

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 56 minutami

Ropa prudce zdražuje, podle Trumpa Rijád a Moskva sníží těžbu

Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Americká lehká ropa WTI přidávala krátce před koncem obchodování 25 procent na 25,38 dolaru za barel, což byl její nejvyšší jednodenní nárůst. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zdražovala o 21,3 procenta na 30,02 dolaru za barel. Je to také rekordní jednodenní nárůst, ale cena stále zůstává o více než polovinu nižší než v závěru loňského roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy