Praha 10 je bez vody. Odstávka potrvá do rána

Domácí Domácí
10. 12. 2013 15:40
Na vině je havárie vodovodu. Bez vody je asi 130 tisíc lidí .
Foto: Michal Štůsek

Praha - V Praze 10 je kvůli poruše vodovodu téměř 130 tisíc lidí bez vody.

Odstávka se týká částí Hostivař, Kyje, Malešice, Strašnice, Uhřiněves, Újezd na Lesy, Vršovice a Záběhlice.

Porucha je v Horních Měcholupech v ulici Evy Olmerové u vodojemu Kozinec. Oprava by měla být podle odhadů dokončena do středečních 2:30.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy