Praha 1 plánuje privatizaci další desítky bytů

ČTK ČTK
30. 4. 2014 13:21
Deset až dvanáct bytů chce městská část prodat nájemníkům podle nových pravidel. Metr čtvereční by mohl stát až 27 tisíc oproti běžným patnácti tisícům.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: YIT Stavo

Praha - Praha 1 chce privatizovat další byty. Radnice vytipovala deset až dvanáct domů, které by mohla nájemníkům odprodat.

Privatizovat se bude podle nových zásad, které schválili na úterním zasedání zastupitelé městské části, řekl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09). Z těch vyplývá, že cena bude stanovena na základě odhadní ceny znalce, ze které nájemníci dostanou 40 procent slevu.

S bytem ale nesmí po dalších pět let majetkově nakládat. Lomecký zdůraznil, že nové zásady se budou týkat pouze nového kola privatizace. Domy a byty, které již byly do privatizace zařazeny dříve, budou odprodány podle dosud platných pravidel.

Byty k prodeji vybere vedení města

Na příkladu jednoho z bytů Lomecký uvedl, že by se cena za metr čtvereční mohla pohybovat mezi 25 až 27 tisíci korun. Současné privatizační ceny jsou kolem 15 tisíc korun za metr čtvereční.

"Teď bude na radě a zastupitelstvu, aby určily, které domy do privatizace půjdou," poznamenal. Týkat by se to mělo domů, které byly z prodeje v minulosti vyjmuty kvůli právním problémům, například způsobeným dostavbami půd.

Podle údajů Prahy 1 bylo na území centrální městské části zařazeno do privatizace kolem 5500 obecních bytů. Prodáno a zaplaceno jich bylo ke konci února téměř 4550, radnice tak získala 3,397 miliardy korun.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy