reklama
 
 

Autobus s vězni vzplál po nárazu do tahače s tanky na Pražském okruhu, jeden mrtvý

Aktualizováno 2. 5. 2019 23:29
Při srážce vězeňského autobusu a tahače v Praze zemřel člověk | Video: agentura AP |  00:29
Při srážce vězeňského autobusu a nákladního auta vezoucí historické tanky ve čtvrtek na Pražském okruhu zemřel příslušník Vězeňské služby (VS) a dalších 14 lidí bylo zraněno. Jedna žena utrpěla těžké zranění, jeden muž středně těžká, ostatní byli zraněni lehce. Vozy po srážce začaly hořet, autobus shořel úplně, tanky byly ohněm poškozeny.

Záchranáři vyhlásili traumaplán, který využívají při krizových událostech s více zraněnými. Na místo povolali vrtulník a speciální vůz Atego. Nehoda zablokovala provoz v obou směrech dálničního okruhu kolem Prahy. Před 15:00 byl obnoven provoz ve směru od D5. Směr na letiště zůstával kvůli odklízení vozidel a kontrole stavu silnice uzavřený ještě hodinu před půlnocí.

V autobuse Vězeňské služby ČR v době nehody cestovalo devět odsouzených a deset příslušníků služby. Při nehodě zemřel jeden příslušník služby, zranění utrpěli tři vězni a dva pracovníci služby.

Žádný z vězňů po nehodě neutekl. "Naši příslušníci vězněné osoby zajistili, byla přistavena náhradní vozidla," řekla Aktuálně.cz mluvčí vězeňské služby Petra Kučerová.

Kromě autobusu s trestanci se nehody účastnilo také nákladní vozidlo, které převáželo historické exempláře tanků z Muzea obrněné techniky Smržovka na Slavnosti svobody do Plzně. "Měli jsme to tam ve tři hodiny skládat, bohužel teď budeme skládat a překládat na Pražském okruhu," sdělil Aktuálně.cz ředitel muzea Jaroslav Janoušek. Tahač měl na korbě dva originální válečné americké stroje - stíhač tanků M36 Jackson a tank M3 Stuart. Oba jsou poškozené, Jackson je údajně velmi zasažený a ohořelý.

Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu a požár dostali brzo pod kontrolu, uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka na Twitteru. Podle fotografií z místa autobus úplně shořel.

Nejvážněji zraněná žena byla podle mluvčí záchranářů Jany Poštové letecky přepravena do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a středně těžce zraněný muž a dalších 12 lehce zraněných do dalších nemocnic. Traumaplán záchranáři ukončili před 14:30.

Jeřáb kolem 18:00 naložil na odtahové vozidlo vrak autobusu, tahač s tanky zůstával stále na okruhu. Ve směru na letiště tak řidiči musí daný úsek dále objíždět. Na místě se po nehodě v obou směrech vytvořily několikakilometrové kolony. Situaci navíc komplikovalo dlouhodobé omezení provozu, které je v úseku kvůli opravám silnice.

autoři: Domácí, ČTK | 2. 5. 2019 13:40

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama