V Dolních Měcholupech hořela garáž, jeden člověk zemřel

ČTK ČTK
Aktualizováno 24. 10. 2019 9:09
Noční požár v rodinném domě v pražských Dolních Měcholupech si vyžádal jeden lidský život, další člověk skončil s popáleninami ve vinohradské nemocnici. Budovu v Kutnohorské ulici, která podle policie sloužila zřejmě jako ubytovna, muselo zhruba dvě hodiny po půlnoci opustit téměř 30 lidí. Vyšetřovatelé budou nyní zjišťovat příčinu požáru a výši škody.
Garáž v Dolních Měcholupech po požáru.
Garáž v Dolních Měcholupech po požáru. | Foto: HZS Praha

Hasiči dostali ve 02:04 hlášení, že hoří garáž rodinného domu, nakonec zjistili, že hoří v užitné místnosti v přízemí, uvedla mluvčí hasičů Kateřina Suchánská. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Chodova, Strašnic a Krče, chemická služba z Petřin a dobrovolné jednotky z Dolních Měcholup a Kolovrat.

"Před příjezdem první jednotky na místo objekt opustilo 19 osob, osm bylo zachráněno za asistence policie a z toho jedna osoba byla předána do péče zdravotnické záchranné služby. Jedna osoba byla nalezena bez známek života," uvedla mluvčí hasičů Kateřina Suchánská.

Záchranná služba na místo požáru vyslala spolu se svými posádkami i specialistu na urgentní medicínu a vůz Atego pro mimořádné situace, po nálezu těla přivolala také koronera. V péči záchranářů se ocitlo 28 lidí, u všech zdravotníci zkontrolovali hladinu oxidu uhelnatého v těle, řekla mluvčí záchranářů Jana Poštová. Jednačtyřicetiletého muže sanitka odvezla na popáleninové centrum vinohradské nemocnice. "Muži ve středním věku jsme bohužel už pomoci nedokázali," dodala Poštová.

"Po uhašení našli hasiči v budově člověka bez známek života. Příčinu úmrtí určí pitva," řekla mluvčí policie Violeta Siřišťová.

Hasiči dostali požár pod kontrolu kolem 02:30. Městská část zajistila pro lidi z poškozeného domu evakuační autobus i náhradní ubytování. "Příčina požáru a výše škody budou předmětem došetření, které proběhne v dopoledních hodinách," dodala Suchánská.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Německá ekonomika se těsně vyhnula recesi, HDP vzrostl o 0,1 procenta

Německá ekonomika se ve třetím čtvrtletí těsně vyhnula recesi. Hrubý domácí produkt se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 0,1 procenta po poklesu 0,2 procenta v období duben až červen. Vyplývá to z údajů, které ve čtvrtek zveřejnil spolkový statistický úřad.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Střelba na škole na východě Ruska: dva mrtví a tři zranění

Jednoho člověka zabil a další tři zranil útočník, který ve čtvrtek střílel na vysoké škole ve východoruském Blagověščensku. Policie podle agentury TASS uvedla, že motivem mladíka, který byl studentem školy a který poté spáchal sebevraždu, byly zřejmě spory se spolužáky.

"Na místě jsme našli těla dvou mladých lidí včetně útočníka," uvedla místní pobočka ruského ministerstva vnitra. Dodala, že zbraň měl registrovanou 19letý muž, který je považován za střelce. Útočníkovou obětí je rovněž 19letý student. V nemocnici skončili tři mladí lidé, stav dvou z nich byl označen jako středně vážný, oba podle médií museli podstoupit operaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy