V Dolních Měcholupech hořela garáž, jeden člověk zemřel

ČTK ČTK
Aktualizováno 24. 10. 2019 9:09
Noční požár v rodinném domě v pražských Dolních Měcholupech si vyžádal jeden lidský život, další člověk skončil s popáleninami ve vinohradské nemocnici. Budovu v Kutnohorské ulici, která podle policie sloužila zřejmě jako ubytovna, muselo zhruba dvě hodiny po půlnoci opustit téměř 30 lidí. Vyšetřovatelé budou nyní zjišťovat příčinu požáru a výši škody.
Garáž v Dolních Měcholupech po požáru.
Garáž v Dolních Měcholupech po požáru. | Foto: HZS Praha

Hasiči dostali ve 02:04 hlášení, že hoří garáž rodinného domu, nakonec zjistili, že hoří v užitné místnosti v přízemí, uvedla mluvčí hasičů Kateřina Suchánská. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Chodova, Strašnic a Krče, chemická služba z Petřin a dobrovolné jednotky z Dolních Měcholup a Kolovrat.

"Před příjezdem první jednotky na místo objekt opustilo 19 osob, osm bylo zachráněno za asistence policie a z toho jedna osoba byla předána do péče zdravotnické záchranné služby. Jedna osoba byla nalezena bez známek života," uvedla mluvčí hasičů Kateřina Suchánská.

Záchranná služba na místo požáru vyslala spolu se svými posádkami i specialistu na urgentní medicínu a vůz Atego pro mimořádné situace, po nálezu těla přivolala také koronera. V péči záchranářů se ocitlo 28 lidí, u všech zdravotníci zkontrolovali hladinu oxidu uhelnatého v těle, řekla mluvčí záchranářů Jana Poštová. Jednačtyřicetiletého muže sanitka odvezla na popáleninové centrum vinohradské nemocnice. "Muži ve středním věku jsme bohužel už pomoci nedokázali," dodala Poštová.

"Po uhašení našli hasiči v budově člověka bez známek života. Příčinu úmrtí určí pitva," řekla mluvčí policie Violeta Siřišťová.

Hasiči dostali požár pod kontrolu kolem 02:30. Městská část zajistila pro lidi z poškozeného domu evakuační autobus i náhradní ubytování. "Příčina požáru a výše škody budou předmětem došetření, které proběhne v dopoledních hodinách," dodala Suchánská.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Za zastřelení čerpadlářky potvrdil odvolací soud 19 let vězení

Odvolací soud potvrdil 19 let vězení pro Davida Šindlera, který předloni při přepadení benzinové stanice v Nelahozevsi na Mělnicku zastřelil čerpadlářku. Rozhodnutí soudu je pravomocné. Třiatřicetiletý muž vinu od počátku odmítá.

Šindler ženu podle rozsudku zastřelil 3. prosince 2018 brzy ráno. Spolu s Ivanem Hollitzerem, který se k činu přiznal a byl potrestán čtyřmi lety vězení, po půl třetí ráno vtrhl na čerpací stanici. Čerpadlářka se před muži pokoušela schovat za dveřmi, na které Šindler vystřelil. Podle soudu střílel cíleně tak, aby ženu zasáhl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy