Povodeň v Praze na rozlivovém modelu

Povodeň v Praze na rozlivovém modelu
Tmavší barva představuje tok během povodní v roce 2002.
Světlejší barva znázorňuje chování řeky regulované protipovodňovými opatřeními.
Červená linka znázorňuje pevné protipovodňové hráze, zelená mobilní stěny, žlutá čára představuje hráz z pytlů s pískem, a šedá pak opatření, která ještě město připravuje.
V případě ohrožení povodní jsou jednotlivé prvky protipovodňové ochrany aktivovány do 48 hodin.
Foto: MHMP
Michal Kalina
15. 8. 2011 15:49

Praha - Nový rozlivový model Prahy simuluje, jak se bude Vltava chovat při zvýšené hladině. Cílem je ukázat funkčnost protipovodňových opatření, jako jsou mobilní stěny, hráze a úpravy kanalizace, a to v porovnání s katastrofálními záplavami z roku 2002.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy