reklama
 
 

V obchodním centru v Praze na Andělu ubodala jedna žena druhou. Chovanec: Nebyl to terorismus

Aktualizováno 21. 7. 2016 23:50
V obchodním centru v Praze na Andělu byla zabita žena. Uvedla to mluvčí pražské policie Iveta Martínková. Podle Martínkové ji zabila jiná žena po předchozí potyčce. "Žena zraněním podlehla," uvedla Martínková. Podle svědků byla žena zabita v prostorách prodejny Tesco. Kauzu převzalo pražské oddělení vražd, podle Martínkové zatím policie nebude sdělovat žádné další informace. Ředitel Psychiatrické nemocnice Bohnice Martin Hollý pro Českou televizi uvedl, že útočnice se v nemocnici v minulosti léčila a byla propuštěna ve stabilizovaném stavu, s nastavenou medikací a s plným vnímáním reálného světa.

Praha - V pražském obchodním centru na Andělu skončila potyčka dvou žen smrtí starší z nich. Potvrdila to mluvčí pražské policie Iveta Martínková s tím, že 54letá oběť zemřela na následky pobodání. Třiatřicetiletou útočnici policisté zadrželi na místě útoku.

Incident se stal krátce po 14:00 v prostorách prodejny Tesco. Policisté následně část prodejny uzavřeli, údajnou útočnici později z místa odvezli. Mluvčí pražské záchranné služby Matěj Hříbal řekl, že záchranáři byli v prodejně čtyři minuty po ohlášení útoku. Napadené ženě už nemohli pomoci.

Kauzu převzalo pražské oddělení vražd, podle Martínkové zatím policie nebude sdělovat žádné další informace. Ředitel Psychiatrické nemocnice Bohnice Martin Hollý pro Českou televizi (ČT) uvedl, že útočnice se v nemocnici v minulosti léčila a byla propuštěna ve stabilizovaném stavu, s nastavenou medikací a s plným vnímáním reálného světa. Podle ČT také řekl, že nulovou pravděpodobnost agresivity nelze v případě dříve léčených lidí garantovat.

Pozůstalým na Twitteru vyjádřil účast ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), který zároveň ujistil veřejnost, že motivem činu nebyl terorismus.

autoři: ČTK, Domácí | 21. 7. 2016 15:35

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama