Poškozená trolej přerušila provoz tramvají z Palmovky do Kobylis

ČTK ČTK
22. 8. 2019 9:01
Zhruba na tři čtvrtě hodiny byl ve čtvrtek ráno přerušen provoz tramvají mezi Palmovkou a Kobylisy v Praze. Důvodem bylo poškození troleje nadměrným nákladem. Linky číslo 3, 10 a 24 jezdily do 8:40 odklonem. Vyplývá to z informací na webu pražského dopravního podniku. Tramvaje mezi Palmovkou a Kobylisy přestaly jezdit v 7:50, a to v obou směrech. Linky 3 a 10 byly odkloněny přes zastávky Maniny, Nádraží Holešovice a Trojská. Linka 24 jezdila z Palmovky přes Balabenku do zastávky Nádraží Libeň, kde jízdu končila. K nemocnici Bulovka jezdila náhradní autobusová linka X10.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy