Poškozená trolej přerušila provoz tramvají z Palmovky do Kobylis

ČTK ČTK
22. 8. 2019 9:01
Zhruba na tři čtvrtě hodiny byl ve čtvrtek ráno přerušen provoz tramvají mezi Palmovkou a Kobylisy v Praze. Důvodem bylo poškození troleje nadměrným nákladem. Linky číslo 3, 10 a 24 jezdily do 8:40 odklonem. Vyplývá to z informací na webu pražského dopravního podniku. Tramvaje mezi Palmovkou a Kobylisy přestaly jezdit v 7:50, a to v obou směrech. Linky 3 a 10 byly odkloněny přes zastávky Maniny, Nádraží Holešovice a Trojská. Linka 24 jezdila z Palmovky přes Balabenku do zastávky Nádraží Libeň, kde jízdu končila. K nemocnici Bulovka jezdila náhradní autobusová linka X10.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal
 

Právě se děje

před 26 minutami

Baseballisté skončili na ME pátí a zahrají si o OH v Tokiu

Čeští baseballisté obsadili na mistrovství Evropy páté místo a zahrají si o olympijské hry v Tokiu 2020. Reprezentace dnes v utkání o pátou příčku, která jako poslední zajišťovala postup do kvalifikace, zdolala díky homerunům Martinů Červenky a Schneidera v Bonnu domácí Německo 4:3.

 

Baseballisté porazili Německo už v závěrečném utkání ve skupině (10:6) a zvládli i druhý zápas se stejným soupeřem. Domácí se radovali z dvoubodového vedení po druhé směně, ale ve třetí se při dvou obsazených metách opřel do míče jediný český hráč působící v USA Červenka, poslal jej za hrazení a otočil na 3:2.

 

Na začátku šesté směny se povedlo Němcům srovnat, ale svým třetím homerunem v turnaji získal vítězný bod Schneider, který se vzápětí zaskvěl i v obraně. V deváté směně soupeř obsadil všechny mety bez autu, ale česká spojka chytila těžký odpal a týmu se v jedné rozehře povedlo zahrát dvojaut a zabránit bodu. Schneider zápas také ukončil, chytil snadný míč ze vzduchu a odstartoval českou radost.

 

Na nadhozu se šest směn držel Marek Minařík. Od sedmé zápas bez bodu dokončil a těžkou situaci v závěru zvládl levoruký Jan Novák.

 

Evropsko-africká olympijská kvalifikace začne ve středu v Boloni a Palermu. Účast v Tokiu si zajistí vítěz, druhý tým bude mít šanci hrát o olympiádu příští rok v závěrečné kvalifikaci na Tchaj-wanu.

 

Účastníky olympijské kvalifikace s českým týmem budou Nizozemsko, Itálie, Izrael, Španělsko a Jihoafrická republika.

Další zprávy