Policisté zadrželi mezinárodně hledaného Rumuna. Na Václavském náměstí mu museli hrozit zbraní

ČTK ČTK
26. 12. 2016 15:18
Pražští policisté zadrželi v noci na pondělí na Václavském náměstí čtyřiatřicetiletého Rumuna, na kterého byl vydán evropský zatýkací rozkaz. V Rumunsku byl odsouzen, ale nenastoupil do vězení. Řekl to mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Policisté získali před půlnocí informaci, že hledaný muž je v jedné z provozoven na Václavském náměstí. Kvůli bezpečnosti ostatních návštěvníků ale počkali, až vyjde z budovy ven. "Muž nechtěl nejprve uposlechnout výzev a místo toho si začal sahat do kapes. Protože byl vnímán jako nebezpečný, museli mu policisté pohrozit namířenou zbraní," dodal mluvčí.
Foto: Policie ČR
 

Právě se děje

před 1 hodinou

O'Connor se na Giru dočkal na druhý pokus etapového triumfu

Australský cyklista Ben O'Connor vybojoval po dalším úniku na Giru d'Italia nejcennější etapový vavřín v kariéře. Jezdec stáje NTT, jenž v úterý podlehl ve finiši uprchlíků Janu Tratnikovi, tentokrát v závěrečném stoupání do Madonny di Campiglio všem soupeřům ujel a vítězství slavil s půlminutovým náskokem. Růžový dres lídra opět uhájil Joao Almeida.

O'Connor se pohyboval v původně až devatenáctičlenné skupině uprchlíků, která se postupně ztenčovala. Zhruba osm kilometrů před cílem zaútočil a na vrchol dojel s náskokem 31 sekund před Rakušanem Hermannen Pernsteinerem, jenž se vydal za ním na stíhací jízdu. Třetí skončil s odstupem 70 sekund Thomas De Gent z Belgie.

Hlavní favorité na O'Connora ztratili více než pět minut a během etapy se třemi těžkými vrcholy první kategorie se kontrolovali navzájem. Almeida až do konce bez problémů veškeré náznaky nástupů likvidoval. Dvaadvacetiletý Portugalec, jenž se do růžového dresu oblékl už po 3. etapě, má v čele průběžného pořadí dál náskok 17 sekund před Wilcem Keldermanem z Nizozemska.

Další těžká zkouška ale Almeidu čeká ve čtvrtek, kdy je na programu opět náročná horská etapa, která vyvrcholí ikonickým stoupáním na Stelvio.

Další zprávy