Senior ležel okradený a zraněný u eskalátoru. Kolemjdoucí nepomohli, hledá je policie

ČTK ČTK
31. 5. 2021 14:02
Pražští kriminalisté dopadli ženu, která podle nich minulý týden okradla seniora ve stanici metra Želivského. Třiadevadesátiletý muž upadl a s vážnými zraněními skončil v nemocnici. Policisté nyní pátrají po pěti lidech, kteří zraněnému neposkytli první pomoc, ani nepřivolali záchranáře. Policie zveřejnila záběry z místa.
Policisté pátrají po pěti lidech, kteří zraněnému neposkytli první pomoc, ani nepřivolali záchranáře. | Video: Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Muž byl okraden na eskalátoru u východu ze stanice metra Želivského v úterý před polednem. Podle záběrů z bezpečnostních kamer mu žena vytrhla z ruky tašku, se kterou utekla. Senior se ji pokusil pronásledovat, ale na jedoucích schodech ztratil rovnováhu a spadl. Při pádu utrpěl středně těžká zranění, těžký otřes mozku, několik fraktur a zůstal ležet v bezvědomí.

Devětadvacetiletou ženu podezřelou z krádeže se kriminalistům ve spolupráci s ostrahou hlavního nádraží podařilo dopadnout za několik hodin. V současnosti čelí obvinění z krádeže a trestného činu opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za to jí hrozí až dvouletý trest.

Přestože bylo jasné, že senior ležící bezvládně na konci eskalátoru utrpěl vážná zranění a potřebuje pomoc, prošlo kolem něj lhostejně několik lidí. Sanitku, která muže odvezla do nemocnice, přivolal až pracovník metra.

Policisté nyní pátrají po pěti lidech, kteří zraněnému neposkytli první pomoc. Hrozí jim až dvouletý trest. "Pokud tyto osoby na záběrech poznáváte nebo víte, kde by se mohly zdržovat, ozvěte se prosím na linku 158," uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy