Česká seniorka unikala 10 let policii, mysleli, že je mrtvá. Dealerku drog prozradil otisk ucha

ČTK ČTK
17. 2. 2017 17:45
Pražští policisté dopadli šestašedesátiletou dealerku drog, po které pátrali od roku 2006. Žena tehdy nenastoupila do vězení, k němuž byla za distribuci drog odsouzena. Nyní je ve výkonu trestu, uvedl v pátek policejní mluvčí Tomáš Hulan.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Policie ČR

Praha - Policisté dopadli 66letou dealerku drog poté, co kradla v supermarketu v Praze 8.

"Kriminalisté pátrali po této ženě víc než deset let. Důvodem tohoto jejich snažení bylo, že dotyčná nenastoupila výkon trestu, ke kterému byla odsouzena za distribuci drog," uvedl v tiskové zprávě Hulan.

Žena podle něj do svých 50 let žila řádným životem, poté ale "nastoupila na zločineckou dráhu". Nejdřív se podle policie podílela na vykrádání bytů a dalších nemovitostí, později se začala věnovat distribuci drog. Za to jí soud vyměřil šestiletý nepodmíněný trest. "Paradoxní na celé situaci je, že pokud by dealerka nastoupila trest okamžitě po jeho uložení, byla by už přibližně pět let na svobodě a již si mohla žít jako spokojená důchodkyně," řekl mluvčí.

Kromě věku odsouzené bylo na celém případu specifické to, že byla usvědčena na základě otisku ucha. "Před samotným vloupání se totiž osvědčeným způsobem téměř vždy přesvědčila, zda v bytě skutečně nikdo není tím, že ucho přiložila na vstupní dveře," popsal Hulan. V té době šlo o jeden z prvních případů, kde byl využit k usvědčení pachatele tento důkaz.

Po odsouzení se po ženě podle mluvčího "slehla zem". Kriminalisté po ní pátrali i v Rakousku. Po deseti letech chtěl soud ženu prohlásit za mrtvou, kriminalisté však v té době měli informace, že ženu viděl důvěryhodný svědek.

"Policisté budou samozřejmě prověřovat, co žena po celých těch dlouhých deset let dělala," dodal Hulan. Zkoumat prý budou zejména to, zda se žena nedopouštěla další trestné činnosti.

 

Právě se děje

před 10 minutami

V depu v Praze vykolejila při posunu lokomotiva, část příměstských vlaků stojí

V železničním depu v Praze Vršovicích v úterý ráno vykolejila při posunu lokomotiva. Nehoda zastavila provoz příměstských vlaků mezi hlavním nádražím a Braníkem. Obnovení provozu České dráhy předpokládají v poledne, vyplývá z jejich webu. Co bylo příčinou vykolejení stroje, se vyšetřuje. "Následně bude nakolejení speciální technikou a oprava kolejiště," uvedly dráhy.

před 40 minutami

Putin Saúdské Arábii nabídl systém protiraketové obrany S-400

Rusko je po útoku na saúdskoarabská ropná zařízení připraveno Rijádu pomoci a prodat mu systém protiraketové obrany S-400. Řekl to ruský prezident Vladimir Putin po pondělních rozhovorech o Sýrii s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem a íránským prezidentem Hasanem Rúháním v Ankaře. Informovala o tom agentura Reuters. 

Další zprávy