Česká seniorka unikala 10 let policii, mysleli, že je mrtvá. Dealerku drog prozradil otisk ucha

ČTK ČTK
17. 2. 2017 17:45
Pražští policisté dopadli šestašedesátiletou dealerku drog, po které pátrali od roku 2006. Žena tehdy nenastoupila do vězení, k němuž byla za distribuci drog odsouzena. Nyní je ve výkonu trestu, uvedl v pátek policejní mluvčí Tomáš Hulan.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Policie ČR

Praha - Policisté dopadli 66letou dealerku drog poté, co kradla v supermarketu v Praze 8.

"Kriminalisté pátrali po této ženě víc než deset let. Důvodem tohoto jejich snažení bylo, že dotyčná nenastoupila výkon trestu, ke kterému byla odsouzena za distribuci drog," uvedl v tiskové zprávě Hulan.

Žena podle něj do svých 50 let žila řádným životem, poté ale "nastoupila na zločineckou dráhu". Nejdřív se podle policie podílela na vykrádání bytů a dalších nemovitostí, později se začala věnovat distribuci drog. Za to jí soud vyměřil šestiletý nepodmíněný trest. "Paradoxní na celé situaci je, že pokud by dealerka nastoupila trest okamžitě po jeho uložení, byla by už přibližně pět let na svobodě a již si mohla žít jako spokojená důchodkyně," řekl mluvčí.

Kromě věku odsouzené bylo na celém případu specifické to, že byla usvědčena na základě otisku ucha. "Před samotným vloupání se totiž osvědčeným způsobem téměř vždy přesvědčila, zda v bytě skutečně nikdo není tím, že ucho přiložila na vstupní dveře," popsal Hulan. V té době šlo o jeden z prvních případů, kde byl využit k usvědčení pachatele tento důkaz.

Po odsouzení se po ženě podle mluvčího "slehla zem". Kriminalisté po ní pátrali i v Rakousku. Po deseti letech chtěl soud ženu prohlásit za mrtvou, kriminalisté však v té době měli informace, že ženu viděl důvěryhodný svědek.

"Policisté budou samozřejmě prověřovat, co žena po celých těch dlouhých deset let dělala," dodal Hulan. Zkoumat prý budou zejména to, zda se žena nedopouštěla další trestné činnosti.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Johaugová vládla i v Lahti a překonala rekord Björgenové

Norská lyžařka Therese Johaugová potvrdila nadvládu ve Světovém poháru i v Lahti, kde dnes vyhrála běh na 10 km klasicky a ovládla šestý z posledních sedmi závodů. Vedoucí žena průběžného pořadí zvítězila o 3,4 sekundy před Ebbou Anderssonovou ze Švédska, třetí byla domácí Krista Pärmäkoskiová.

Johaugová v tomto ročníku zvítězila už poosmnácté a má na dosah třetí celkový triumf v seriálu, kterému kralovala už v letech 2014 a 2016. Pak olympijská vítězka ve štafetě a desetinásobná mistryně světa nesměla rok a půl závodit kvůli trestu za doping.

V distančních závodech si jednatřicetiletá Norka připsala 63. výhru a osamostatnila se na prvním místě historického pořadí před krajankou Marit Björgenovou.

Aktualizováno před 30 minutami

Dálnici D8 zavřelo ve směru na Prahu několik nehod

Dálnici D8 na Ústecku uzavřelo ve směru na Prahu několik nehod mezi 87. až 90. kilometrem, havarovalo tam zřejmě přes deset aut. Podle prvních informací čtyři lidé utrpěli zranění. Dopravu němečtí policisté odklánějí už na svém území. Vyplývá to z informací od policie, hasičů a záchranné služby. Nehody se staly poblíž sjezdu na Petrovice před 10:00.

Další zprávy