Česká seniorka unikala 10 let policii, mysleli, že je mrtvá. Dealerku drog prozradil otisk ucha

ČTK ČTK
17. 2. 2017 17:45
Pražští policisté dopadli šestašedesátiletou dealerku drog, po které pátrali od roku 2006. Žena tehdy nenastoupila do vězení, k němuž byla za distribuci drog odsouzena. Nyní je ve výkonu trestu, uvedl v pátek policejní mluvčí Tomáš Hulan.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Policie ČR

Praha - Policisté dopadli 66letou dealerku drog poté, co kradla v supermarketu v Praze 8.

"Kriminalisté pátrali po této ženě víc než deset let. Důvodem tohoto jejich snažení bylo, že dotyčná nenastoupila výkon trestu, ke kterému byla odsouzena za distribuci drog," uvedl v tiskové zprávě Hulan.

Žena podle něj do svých 50 let žila řádným životem, poté ale "nastoupila na zločineckou dráhu". Nejdřív se podle policie podílela na vykrádání bytů a dalších nemovitostí, později se začala věnovat distribuci drog. Za to jí soud vyměřil šestiletý nepodmíněný trest. "Paradoxní na celé situaci je, že pokud by dealerka nastoupila trest okamžitě po jeho uložení, byla by už přibližně pět let na svobodě a již si mohla žít jako spokojená důchodkyně," řekl mluvčí.

Kromě věku odsouzené bylo na celém případu specifické to, že byla usvědčena na základě otisku ucha. "Před samotným vloupání se totiž osvědčeným způsobem téměř vždy přesvědčila, zda v bytě skutečně nikdo není tím, že ucho přiložila na vstupní dveře," popsal Hulan. V té době šlo o jeden z prvních případů, kde byl využit k usvědčení pachatele tento důkaz.

Po odsouzení se po ženě podle mluvčího "slehla zem". Kriminalisté po ní pátrali i v Rakousku. Po deseti letech chtěl soud ženu prohlásit za mrtvou, kriminalisté však v té době měli informace, že ženu viděl důvěryhodný svědek.

"Policisté budou samozřejmě prověřovat, co žena po celých těch dlouhých deset let dělala," dodal Hulan. Zkoumat prý budou zejména to, zda se žena nedopouštěla další trestné činnosti.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brankář Škarek opustil kemp Islanders a zamířil na farmu

Český hokejový brankář Jakub Škarek se z tréninkového kempu New York Islanders přesunul na farmu do Bridgeportu. Devatenáctiletého odchovance Jihlavy, jehož si Islanders vybrali loni ve třetím kole draftu na 72. pozici, čeká první sezona v Severní Americe. V minulém ročníku chytal Škarek ve finské lize za Pelicans Lahti.

Škarek uzavřel loni v červenci s Islanders tříletou nováčkovskou smlouvu. Za Lahti odchytal 22 utkání s průměrem 2,45 obdržené branky na zápas, úspěšností zákroků 90,58 procenta a jednou udržel čisté konto. V sedmi duelech nastoupil i ve druhé nejvyšší finské lize za Peliitat Heinola.

Další zprávy