Policie obvinila bývalého starostu a 27 zastupitelů Prahy 11

Domácí Domácí
Aktualizováno 6. 5. 2015 14:04
Obvinění se týká zneužití pravomoci úřední osoby a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Stíhán je údajně i exstarosta Dalibor Mlejnský.
Bývalý starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský.
Bývalý starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský. | Foto: ÚMČ Praha 11

Praha - Policie obvinila osmadvacet bývalých zastupitelů Prahy 11 včetně někdejšího starosty Dalibora Mlejnského. Většina lidí je stíhána kvůli zneužití pravomoci úřední osoby a porušení povinnosti při správě cizího majetku.

Na informaci upozornil deník Neovlivní.cz. Usnesení prý dorazilo stíhaným zastupitelům z někdejší vládní koalice ve středu dopoledne.

"Trestní stíhání bylo nově rozšířeno o jednu osobu a 27 z těch, kteří jsou už stíháni, bylo obvinění rozšířeno o další skutek," potvrdila Aktuálně.cz mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová. 

Jedná se tak o pokračování vyšetřování, které se rozběhlo v minulém roce. Tehdy začala policie stíhat 40 bývalých zastupitelů kvůli podezření, že v letech 2010 a 2011 nevýhodně rozprodávali obecní majetek. Škodu policie vyčíslila na 20 milionů.

Kriminalisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu poté našli při domovní prohlídce u exstarosty Prahy 11 Dalibora Mlejnského devětadvacet milionů korun. Čtyři miliony byly údajně objeveny v Mlejnského domě a kanceláři, dalších pětadvacet milionů pak policisté vystopovali v zahraničí.

Exstarosta Prahy 11 byl v minulosti členem ODS, jejíž buňka byla v městské části zrušena v pondělí. Podle předsednictva strany poškozovala dobré jméno ODS.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Pohár bude bez fanoušků, vstupenky si rozdělí partneři

Fotbalová asociace České republiky nebude moci kvůli aktuálním protikoronavirovým opatřením poskytnout finalistům domácího poháru vstupenky pro volný prodej fanouškům. Povolená kapacita 10 procent diváků na stadionu je pro zápas mezi Plzní a Slavií vyhrazena dlouhodobým partnerům. Uvedli to představitelé soutěže na twitteru.

"Aktuální epidemiologická výjimka stanovuje maximální možnou hranici naplnění stadionu na deset procent celkové kapacity. Ta je určena pouze dlouhodobým partnerům a z tohoto důvodu nemůže momentálně FAČR zahájit prodej vstupenek na finálový zápas," uvedli zástupci soutěže.

"Vzhledem k aktuálním opatřením neobdrží klub od FAČR žádnou volnou kapacitu vstupenek, které by mohly být nabídnuty do volného prodeje pro fanoušky," informoval na svých stránkách i plzeňský klub.

Finálový duel, v němž mohou slávisté završit double, se uskuteční v plzeňské Doosan Aréně 20. května od 17:00.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Milion chvilek svolal na příští čtvrtek demonstraci, bude požadovat demisi Benešové

Spolek Milion chvilek pro demokracii v reakci na odstoupení nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, který naznačil, že čelil tlaku ministryně spravedlnosti Marie Benešové, svolal na příští čtvrtek demonstraci, na níž bude požadovat demisi ministryně. Konat se bude 20. května od 18:30 na Václavském náměstí.

"Nátlak Marie Benešové na Pavla Zemana je naprosto nepřijatelný. Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo se chýlí ke konci a hradní kauzy probublávají. Tahle vláda nesmí rozhodovat o dalším nejvyšším státním zástupci," řekl k okolnostem pro pořádání demonstrace předseda Milionu chvilek Benjamin Roll. 

"Požadujeme demisi Marie Benešové. A požadujeme, aby vláda s trestně stíhaným premiérem nevybírala nového státního zástupce," dodal.

Spolek kvůli tomu zrušil původně plánované pondělní setkání "100 let stačilo!" k příležitosti 100 let od založení komunistické strany, kde plánoval předčítat jména obětí komunistického režimu před sídlem KSČM.

Zdroj: Domácí
Další zprávy