Policie obvinila bývalého starostu a 27 zastupitelů Prahy 11

Domácí Domácí
Aktualizováno 6. 5. 2015 14:04
Obvinění se týká zneužití pravomoci úřední osoby a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Stíhán je údajně i exstarosta Dalibor Mlejnský.
Bývalý starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský.
Bývalý starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský. | Foto: ÚMČ Praha 11

Praha - Policie obvinila osmadvacet bývalých zastupitelů Prahy 11 včetně někdejšího starosty Dalibora Mlejnského. Většina lidí je stíhána kvůli zneužití pravomoci úřední osoby a porušení povinnosti při správě cizího majetku.

Na informaci upozornil deník Neovlivní.cz. Usnesení prý dorazilo stíhaným zastupitelům z někdejší vládní koalice ve středu dopoledne.

"Trestní stíhání bylo nově rozšířeno o jednu osobu a 27 z těch, kteří jsou už stíháni, bylo obvinění rozšířeno o další skutek," potvrdila Aktuálně.cz mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová. 

Jedná se tak o pokračování vyšetřování, které se rozběhlo v minulém roce. Tehdy začala policie stíhat 40 bývalých zastupitelů kvůli podezření, že v letech 2010 a 2011 nevýhodně rozprodávali obecní majetek. Škodu policie vyčíslila na 20 milionů.

Kriminalisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu poté našli při domovní prohlídce u exstarosty Prahy 11 Dalibora Mlejnského devětadvacet milionů korun. Čtyři miliony byly údajně objeveny v Mlejnského domě a kanceláři, dalších pětadvacet milionů pak policisté vystopovali v zahraničí.

Exstarosta Prahy 11 byl v minulosti členem ODS, jejíž buňka byla v městské části zrušena v pondělí. Podle předsednictva strany poškozovala dobré jméno ODS.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

LFA nabízí fotbalovým klubům předčasné vyplacení části financí

Ligová fotbalová asociace nabídla pomoc účastníkům první a druhé ligy, jimž pandemie nového typu koronaviru způsobila finanční problémy. Jednotlivé kluby budou moci v předstihu získat část květnové splátky peněz, které od LFA dostávají.

"Ligový výbor odsouhlasil možnost podpory členských klubů LFA, které se dostaly v důsledku aktuální situace do finančních potíží. Nabídne jim možnost předčasné úhrady části květnové splátky odměny hrazené klubům ze strany LFA," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda. Ligový výbor schválil pomoc klubům na dnešním jednání jednomyslně.

LFA vyplácí jednotlivým účastníkům první a druhé ligy, které řídí, podíl z prodeje televizních a marketingových práv a také ze sponzorských příspěvků. Kluby získávají finance v pěti ročních splátkách a právě jedna z nich měla přijít na řadu v květnu.

Další zprávy