Policie zasáhne rychleji, pomoci má nový řídící systém

Domácí ČTK Domácí, ČTK
15. 4. 2011 14:21
Systém se spustí 1. května, oznámil nový šéf pražských policistů Vondrášek
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Policie ČR

Praha - Policisté hlavního města, kteří vyráží k akutním případům, by měli být na místě rychleji.

Pomoci k tomu má nový systém operačního řízení, který pražská policie spustí v květnu.

Na páteční tiskové konferenci to novinářům řekl nový šéf pražské policie Martin Vondrášek poté, co jej policejní prezident Petr Lessy ustanovil do funkce.

Vondrášek, který byl dosud náměstkem pro vnější službu, na pozici nahradil Martina Červíčka, jenž je od začátku dubna Lessyho náměstkem.

Vondrášek uvedl, že se k 1. květnu spustí nový systém operačního řízení, všechna policejní auta navíc budou vybavena technologií GPS.

"Já si od toho slibuji, že od 1. května ten zákrok policie, pakliže nesnese odkladu - a bavíme se o zhruba 400 oznámeních denně, která nesnesou odkladu, z celkových 1200 v průměru učiněných na linku 158 - já jsem přesvědčen, že ty reakce budou rychlejší a dojezdové časy budou kratší," řekl novinářům.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Návrh na spojení agentury CzechInvest, CzechTrade a CzechTourism projedná vláda, plán kritizuje Hospodářská komora

Sestěhování agentur CzechInvest, CzechTrade a CzechTourism v České republice i v zahraničí by mělo v následujících třech letech přinést úsporu 138 milionů korun. Novinářům to před pondělním zasedáním vlády řekl ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO).

Kabinet v pondělí projedná přestěhování agentur CzechTrade a CzechTourism do státní budovy ve Štěpánské ulici v Praze, kde sídlí agentura CzechInvest. 

V neděli plánované sloučení ostře zkritizovala Hospodářská komora. "Projekt synergie, tedy sloučení státních agentur CzechTrade, CzechInvest a CzechTourism, kterým se v pondělí zabývá vláda, bude místo revoluční změny podpory podnikání a exportu pouhým sestěhováním těchto subjektů bez zásadních změn a důkladného auditu jejich fungování," uvedla komora v tiskové zprávě.

Vládní materiál podle Hospodářské komory například vůbec neřeší roztříštěné řízení podpory zahraničního obchodu tuzemských firem v zahraničí. Havlíček výtky odmítl, vyjádření komory má za velmi překvapivé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy