Policie zadržela ženu, která v Praze hrozila bombami

ČTK ČTK
1. 11. 2011 16:02
Policisté při vyšetřování využili kamerové záznamy z míst, odkud telefonáty přicházely
Pražská policie v pondělí vyklidila Nový Smíchov, obchodní dům My evakuovala dokonce dvakrát. Ilustrační foto
Pražská policie v pondělí vyklidila Nový Smíchov, obchodní dům My evakuovala dokonce dvakrát. Ilustrační foto | Foto: Jan Langer

Praha - Policie v poledne dopadla ženu, která v pondělí a v úterý ohlásila bomby ve třech pražských nákupních centrech.

Policisté obchody vyklidili a prohledali, v žádném z nich však výbušninu nenalezli. Už v pondělí večer se policii přihlásila jiná žena, která se přiznala, že hrozila bombou v kasinu na Václavském náměstí. Jednadvacetiletá dívka je podezřelá z trestného činu šíření poplašné zprávy.

"Policisté v poledne zadrželi podezřelou osobu, nyní provádějí úkony trestního řízení," uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová. Další podrobnosti k případu zatím nesdělila.

Žena je podezřelá, že v pondělí nahlásila výbušniny v obchodních centrech Nový Smíchov a My, v úterý údajně volala na tísňovou linku, že se další bomba nachází v nákupním centru v Českomoravské ulici v Praze 9.

Pražská policie proto v pondělí Nový Smíchov vyklidila, obchodní dům My na Národní třídě evakuovala dokonce dvakrát. V úterý po 9. hodině evakuovala i nákupní centrum v Českomoravské ulici.

Podle serveru Novinky.cz ženu zadrželi kriminalisté před obchodním centrem Zličín. Prostřednictvím telefonátů údajně vyhrožovala minimálně osmkrát, často požadovala peníze, jinak prý bombu odpálí. Mezi postižené patřila kromě jiných zřejmě i střední škola ve Spojovací ulici.

Policie při vyšetřování využila kamerové záznamy z různých míst v Praze, odkud výhružné telefonáty přicházely, a už dopoledne vyhlásila pátrání po mladé ženě ve věku kolem pětadvaceti let, oblečené do šedočervené bundy s chlupatým límcem a šedočerné krátké sukně.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy