Policie zadržela ženu, která v Praze hrozila bombami

ČTK ČTK
1. 11. 2011 16:02
Policisté při vyšetřování využili kamerové záznamy z míst, odkud telefonáty přicházely
Pražská policie v pondělí vyklidila Nový Smíchov, obchodní dům My evakuovala dokonce dvakrát. Ilustrační foto
Pražská policie v pondělí vyklidila Nový Smíchov, obchodní dům My evakuovala dokonce dvakrát. Ilustrační foto | Foto: Jan Langer

Praha - Policie v poledne dopadla ženu, která v pondělí a v úterý ohlásila bomby ve třech pražských nákupních centrech.

Policisté obchody vyklidili a prohledali, v žádném z nich však výbušninu nenalezli. Už v pondělí večer se policii přihlásila jiná žena, která se přiznala, že hrozila bombou v kasinu na Václavském náměstí. Jednadvacetiletá dívka je podezřelá z trestného činu šíření poplašné zprávy.

"Policisté v poledne zadrželi podezřelou osobu, nyní provádějí úkony trestního řízení," uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová. Další podrobnosti k případu zatím nesdělila.

Žena je podezřelá, že v pondělí nahlásila výbušniny v obchodních centrech Nový Smíchov a My, v úterý údajně volala na tísňovou linku, že se další bomba nachází v nákupním centru v Českomoravské ulici v Praze 9.

Pražská policie proto v pondělí Nový Smíchov vyklidila, obchodní dům My na Národní třídě evakuovala dokonce dvakrát. V úterý po 9. hodině evakuovala i nákupní centrum v Českomoravské ulici.

Podle serveru Novinky.cz ženu zadrželi kriminalisté před obchodním centrem Zličín. Prostřednictvím telefonátů údajně vyhrožovala minimálně osmkrát, často požadovala peníze, jinak prý bombu odpálí. Mezi postižené patřila kromě jiných zřejmě i střední škola ve Spojovací ulici.

Policie při vyšetřování využila kamerové záznamy z různých míst v Praze, odkud výhružné telefonáty přicházely, a už dopoledne vyhlásila pátrání po mladé ženě ve věku kolem pětadvaceti let, oblečené do šedočervené bundy s chlupatým límcem a šedočerné krátké sukně.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Za zastřelení čerpadlářky potvrdil odvolací soud 19 let vězení

Odvolací soud potvrdil 19 let vězení pro Davida Šindlera, který předloni při přepadení benzinové stanice v Nelahozevsi na Mělnicku zastřelil čerpadlářku. Rozhodnutí soudu je pravomocné. Třiatřicetiletý muž vinu od počátku odmítá.

Šindler ženu podle rozsudku zastřelil 3. prosince 2018 brzy ráno. Spolu s Ivanem Hollitzerem, který se k činu přiznal a byl potrestán čtyřmi lety vězení, po půl třetí ráno vtrhl na čerpací stanici. Čerpadlářka se před muži pokoušela schovat za dveřmi, na které Šindler vystřelil. Podle soudu střílel cíleně tak, aby ženu zasáhl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy