Video: Výzva pomohla. Policie chytila podezřelého z napadení těhotné ženy v pražském autobuse

Domácí Domácí
15. 5. 2016 14:36
Pražská policie v neděli zadržela třiatřicetiletého muže, který je podezřelý, že v úterý ráno napadl v autobusové lince 193 těhotnou ženu, která mu odmítla dát svůj telefon. Policisté muže dopadli díky sestavenému identikitu. Kriminalistům se po zveřejnění sešlo množství poznatků, které je dovedly ke konkretní osobě. Muž byl obviněn z trestného činu loupeže, za který mu hrozí až 10 let vězení.
Video:

Praha - Policisté zadrželi muže, který v úterý ráno napadl v autobusové lince 193 těhotnou ženu, která mu odmítla dát svůj telefon. Třiatřicetiletý muž byl obviněn z trestného činu loupeže, za který mu hrozí až 10 let vězení. Policie pro něj navrhla vazbu.

Policisté muže dopadli také díky sestavenému identikitu podezřelého. Kriminalistům se po zveřejnění sešlo množství poznatků, které je dovedly ke konkretní osobě.

Policisté si nechají vypracovat znalecký posudek, který by měl zjistit, jestli byl muž v době napadení příčetný a zda-li nemůže být potenciálně nebezpečný pro své okolí. "V policejních evidencích jsme zjistili, že má pachatel násilnou trestní minulost," řekl mluvčí pražské policie Jan Daněk

Incident se stal tento týden v úterý v 06:45 mezi zastávkami Zelené domky a U tří svatých. Neznámý muž nejdříve žádal několik cestujících o půjčení telefonu, všichni ale odmítli. Poté se obrátil na těhotnou ženu a chtěl její telefon, aby mohl zavolat matce. "To žena odmítla a okamžitě následoval útok. Pachatel ji chytil za vlasy a pěstí ji začal bít zezadu do hlavy. Přitom stále požadoval vydání jejího telefonu," popsal Daněk.

Ženě podařilo muži vysmeknout a utekla k řidiči, který otevřel dveře a nechal ji vystoupit. Nikdo z cestujících se ženy nezastal ani jí nepomohl, natož aby zavolal na tísňovou linku. Žena nahlásila napadení až po vystoupení z autobusu.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Polská vláda chce zabránit Facebooku a Twitteru v mazání obsahu a uživatelských účtů

Polské ministerstvo spravedlnosti v pátek oznámilo, že připravuje nový zákon, který by měl omezit moc sociálních sítí jako jsou Facebook a Twitter mazat obsah příspěvků a zavírat účty. Podle chystaného zákona by tak směly činit jen v případě, že by obsah porušoval polské zákony, upozornila agentura AFP. Experti podle opozičního tisku mají pochyby, zda by nový polský zákon mohl být něčím více než jen politickým gestem.

Chystaný zákon o svobodě slova na internetu počítá podle listu Gazeta Wyborcza se vznikem rady, která by mohla nařídit sociálním médiím obnovit odstraněný obsah, pokud je v souladu s polskými zákony. Mohla by také udělovat pokuty sahající od 50 000 po 50 milionů zlotých (asi od 288 000 po 288 milionů Kč), uvedl před novináři ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro. Pět členů rady by volili poslanci třípětinovou většinou na šest let.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 48 minutami

Ruská diplomacie odsoudila poničení památníku rudoarmějců v Ostravě

Zatím neznámý pachatel či pachatelé poškodili památník padlých rudoarmějců v Ostravě-Zábřehu. Polili jej hořlavinou a zapálili. Incident vyšetřuje ostravská policie. Řekla to v pátek její mluvčí Eva Michalíková. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová událost odsoudila. Rusko podle ní očekává, že české úřady přijmou opatření, aby podobným incidentům zabránily, informovala agentura TASS. České ministerstvo zahraničí uvedlo, že památník už byl uveden do původního stavu. Česko podle resortu veškeré akty vandalismu spáchané vůči památníkům padlých odsuzuje.

Michalíková řekla, že policie se poničením památníku v Ostravě-Zábřehu zabývá od konce minulého týdne. Kamenný památník, který se nachází nedaleko Rudné ulice, poškodil kouř.

"Důrazně odsuzujeme nehorázné vandalské činy spáchané 5. ledna na předměstí českého města Ostravy v případě památníku rudoarmějců, kteří osvobodili tento region v dubnu 1945," řekla před novináři Zacharovová.

"Česká republika si váží obětí všech vojáků, kteří se podíleli na osvobozování Československa od nacistické okupace, a veškeré akty vandalismu spáchané vůči památníkům padlých rozhodně odsuzuje. To se v plné míře týká i incidentu v Ostravě-Zábřehu z 5. ledna 2021. Věříme, že celý případ bude příslušnými orgány řádně vyšetřen," sdělilo české ministerstvo zahraničí. Rychlé uvedení památníku do původního stavu podle resortu dokazuje, že česká strana přistupuje zodpovědně k plnění závazků vyplývajících z dohody mezi vládami České republiky a Ruské federace o vzájemném udržování válečných hrobů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy