Policie zadržela muže podezřelého z vraždy na Florenci

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 7. 2015 18:04
Kriminalisté devětadvacetiletého Bělorusa podezírají, že při potyčce ubodal čtyřiatřicetiletého Lotyše. Hledaného muže dopadla policejní hlídka v ulici Dukelských hrdinů.
Podezřelý Aliaksander Astapkuk
Podezřelý Aliaksander Astapkuk | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Pražští policisté v noci zadrželi devětadvacetiletého Bělorusa Aljaksandera Astapkukova, kterého hledali od minulého čtvrtka kvůli vraždě na Florenci.

Uvedl to server Tíseň.tv. Mluvčí pražské policie Tomáš Hulan potvrdil informaci o zadržení podezřelého.

Hulan řekl, že muže si všimla na základě pátrání na ulici policejní hlídka se psovodem, která ho chtěla zkontrolovat. Muž se ale nejdřív snažil schovat v jednom z obchodů. "Při zadržení nekladl odpor," dodal mluvčí.

Zadržený odmítl vypovídat a policie mu sdělila obvinění z vraždy, za které mu hrozí trest odnětí svobody až na osmnáct let. Zatím je v cele předběžného zadržení a soud bude rozhodovat, zda ho pošle do vazby.

Kriminalisté cizince podezírají, že při potyčce ubodal čtyřiatřicetiletého Lotyše. Hledaného muže dopadla podle webu Tíseň.tv policejní hlídka v ulici Dukelských hrdinů.

Občané bývalého Sovětského svazu se ve čtvrtek odpoledne pohádali poblíž autobusového nádraží Florenc. Spor skončil ubodáním Lotyše, útočník utekl. Podle médií důvodem incidentu byla dívka.

Policisté na webu zveřejnili snímky a videozáznam podezřelého z bezpečnostních kamer. Později zjistili jeho totožnost a varovali veřejnost, že možný pachatel je nebezpečný a občané by se ho neměli pokoušet sami zadržet.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy