Policie zadržela dva muže podezřelé z lednového přepadení banky ve Strašnicích

ČTK ČTK
5. 3. 2019 16:23
Dva muže podezřelé z lednového přepadení banky v pražských Strašnicích v úterý dopadli policisté. Podle dřívějších informací si lupiči z pobočky odnesli hotovost nepřesahující 10 000 korun. Při předaní nebyl nikdo zraněn. "Nyní s nimi probíhají úkony trestního řízení," uvedl mluvčí policie Jan Daněk. Bankovní pobočku ve Vyžlovské ulici ve Strašnicích přepadli dva muži 30. ledna kolem 18:00. Pod pohrůžkou násilí přinutili obsluhu k vydání peněz. "Vzhledem k tomu, že jsou v bankách všeobecně nastavena velice přísná bezpečnostní pravidla, která stanoví, že na přepážkách může být pouze minimální hotovost, se pachatelé zmocnili částky v řádu několika tisíců korun," uvedl tehdy policejní mluvčí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 44 minutami

Soud vrátil k došetření kauzu kalendáře s nacistickou tematikou

Obvodní soud pro Prahu 5 vrátil k došetření případ nakladatelství Naše vojsko a jeho ředitele Emericha Drtiny viněné kvůli prodeji reklamních předmětů s nacistickou tematikou. Během soudního jednání v jiné kauze vydavatele Drtiny to v úterý řekla soudkyně Kateřina Ctiborová. Z informací na justičním webu vyplynulo, že si proti tomuto rozhodnutí podal státní zástupce stížnost. Případ souvisí se zásahy policie v nakladatelství loni v červnu.

Žalobci kladou Drtinovi a nakladatelství Naše vojsko za vinu, že spáchali trestné činy založení, podpora a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka a výtržnictví. Hrozí za to až desetiletý trest. Podle dřívějších informací případ souvisí s prodejem kalendáře s portréty osobností nacistického Německa. Vydavatel se v médiích hájil tím, že nešlo o propagaci, ale o byznys.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Medveděv odstoupil kvůli nákaze koronavirem z turnaje v Monte Carlu

Druhý nasazený tenista Daniil Medveděv přišel po pozitivním testu na koronavirus o šanci startovat na antukovém turnaji Masters v Monte Carlu. Ruský tenista neprošel podle dnešního vyjádření organizátorů pondělní kontrolou a musel zamířit do izolace. Hrát v Monte Carlu nebude ani ve čtyřhře.

"Je to velké zklamání, že nebudu hrát v Monte Carlu. Teď se musím soustředit na zotavení a doufám, že se vrátím na Tour, jak nejdříve to bude možné a bezpečné," uvedl Medveděv v prohlášení.

Druhý hráč světového žebříčku měl v prvním kole volný los a zapojit se měl až od druhého, v pavouku ho nahradí lucky looser z kvalifikace. Úvodní hrací dny zatím v Monaku v neděli i pondělí komplikovalo počasí, kvůli dešti je program ve skluzu.

Další zprávy