Policie zabavila magistrátu dokumenty o Trojském mostu

Domácí ČTK Domácí, ČTK
15. 6. 2011 12:20
Celková cena připravované stavby se výrazně zvýšila
Stavba nového mostu do Tróji. Snímek z letošní zimy.
Stavba nového mostu do Tróji. Snímek z letošní zimy. | Foto: tunelblanka.cz

Praha - Policie si z pražského magistrátu odnesla dokumenty ke stavbě nového Trojského mostu, která se oproti původním předpokladům prodražila o stovky miliónů korun.

Agentuře ČTK informaci potvrdila mluvčí magistrátu Tereza Krásenská s tím, že důvod svého zásahu policie nesdělila.

Primátor Bohuslav Svoboda pak uvedl, že vyšetřovatelé budou mít ze strany magistrátu plnou podporu. 

"Obecně platí, že jsem vyzval všechny řídící pracovníky magistrátu k revizi problematických smluvních vztahů z minula a plně podporuji důkladné vyšetření všech podezření, která by mohla naznačovat spáchání majetkových trestných činů," dodal primátor. 

Nový most spojující pražské části Holešovice a Tróju je jednou ze staveb, které výrazně prodraží  tunelový komplex Blanka. Podle posledních informací měl most stát původně 400 milionů korun, ale změna mostní konstrukce a další nové požadavky cenu zvýšily o 720 milionů korun

Praha už zadala kvůli mostu analýzu, která měla zjistit, zda má město pokračovat ve schválené variantě, nebo má hledat jiné řešení. Podle náměstka primátora Karla Březiny (ČSSD) z ní vyplynulo, že dostavba už rozestavěného mostu je nejlevnější a nejrychlejší variantou.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy