Policie zabavila magistrátu dokumenty o Trojském mostu

Domácí ČTK Domácí, ČTK
15. 6. 2011 12:20
Celková cena připravované stavby se výrazně zvýšila
Stavba nového mostu do Tróji. Snímek z letošní zimy.
Stavba nového mostu do Tróji. Snímek z letošní zimy. | Foto: tunelblanka.cz

Praha - Policie si z pražského magistrátu odnesla dokumenty ke stavbě nového Trojského mostu, která se oproti původním předpokladům prodražila o stovky miliónů korun.

Agentuře ČTK informaci potvrdila mluvčí magistrátu Tereza Krásenská s tím, že důvod svého zásahu policie nesdělila.

Primátor Bohuslav Svoboda pak uvedl, že vyšetřovatelé budou mít ze strany magistrátu plnou podporu. 

"Obecně platí, že jsem vyzval všechny řídící pracovníky magistrátu k revizi problematických smluvních vztahů z minula a plně podporuji důkladné vyšetření všech podezření, která by mohla naznačovat spáchání majetkových trestných činů," dodal primátor. 

Nový most spojující pražské části Holešovice a Tróju je jednou ze staveb, které výrazně prodraží  tunelový komplex Blanka. Podle posledních informací měl most stát původně 400 milionů korun, ale změna mostní konstrukce a další nové požadavky cenu zvýšily o 720 milionů korun

Praha už zadala kvůli mostu analýzu, která měla zjistit, zda má město pokračovat ve schválené variantě, nebo má hledat jiné řešení. Podle náměstka primátora Karla Březiny (ČSSD) z ní vyplynulo, že dostavba už rozestavěného mostu je nejlevnější a nejrychlejší variantou.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Útok ozbrojenců na tržišti v severní Nigérii si vyžádal nejméně 43 mrtvých

Neznámí ozbrojenci v severonigerijském státě Sokoto zabili nejméně 43 lidí. Podle agentury Reuters to dnes oznámila kancelář místního guvernéra. Dřívější informace hovořily o 30 mrtvých. Střelba začala na tržišti ve městě Goronyo v neděli večer a pokračovala do dnešního rána, uvedl v prohlášení guvernér Aminu Waziri Tambuwal.

Místní obyvatel a obchodník Iliyasu Abba agentuře Reuters sdělil, že v márnici ve všeobecné nemocnici v Goronyu je 60 těl. Dalším lidem se podle zdroje podařilo před střelci uprchnout, ale utrpěli zranění. "Ozbrojenci vtrhli na trh, jelikož tam bylo mnoho zákazníků a obchodníků," řekl. Útočníci podle něj nejprve trh obklíčili a pak začali střílet do všech směrů. Ozbrojenci podle Abby také nejprve přemohli policii, která se proti nim pokusila zakročit. Mluvčí policie na žádost o komentář nereagoval.

Místní guvernér v prohlášení požádal, aby byly do oblasti vyslány armádní posily.

Zdroj: ČTK
Další zprávy