Policie v Praze střílela po ujíždějícím autě, řidič zastavil

ČTK ČTK
18. 2. 2015 18:45
Řidič ukradeného vozu několikrát projel křižovatku na červenou, jezdil v protisměru, po chodníku a také narazil do policejního vozu ve snaze vytlačit ho ze silnice.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: René Volfík\Economia

Praha - Policisté ve středu dopoledne v pražských Ďáblicích stříleli po ujíždějícím kradeném osobním autě. Jeho řidič pak zastavil a vzdal se jim. Nyní policie vyšetřuje, zda zadržený sedmatřicetiletý muž je tím, kdo vůz v úterý ve Středočeském kraji odcizil. ČTK to sdělil pražský policejní mluvčí Jan Daněk.

Policisté podle mluvčího po autě stříleli, protože jeho řidič ujížděl velmi agresivně. "V Ďáblické ulici, kde nebyly žádné nezúčastněné osoby, provoz ani obytné domy, po vozidle několikrát vystřelili ve snaze zasáhnout pneumatiky. Po těchto výstřelech řidič kradeného vozidla vyhodnotil, že zřejmě nemá šanci ujet, sám zastavil a vzdal se," popsal Daněk.

Řidič Škody Octavia, která v policejních evidencích figurovala jako ukradená, podle mluvčího několikrát projel křižovatku na červenou, jezdil v protisměru, po chodníku a narazil do služebního vozidla ve snaze vytlačit ho ze silnice. Podle zveřejněného policejního videa jel v obci rychlostí i víc než 140 kilometrů v hodině.

Ujíždět začal muž poté, co se ho policisté pokusili zastavit. Do Ďáblic ho pronásledovali z Hloubětína přes Kbely, Satalice a Prosek. Podle Daňka byly testy na alkohol v dechu a drogy u zadrženého negativní. Musel být ošetřen v nemocnici s oděrkami v obličeji, které mu vznikly při zadržení.

V poslední době se objevily i další případy ujíždění řidičů buď v kradených autech, nebo pod vlivem alkoholu či drog. Ke střelbě v těchto případech přistupují policisté spíš výjimečně. Loni v březnu takto zadrželi dva lidi z kradeného auta na Mladoboleslavsku, nikoho při tom nezranili. V lednu 2014 v Novém Vestci v okrese Praha-východ postřelili do nohy muže, který ujížděl poté, co nezastavil při silniční kontrole.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Praze se otevřely noclehárny pro lidi bez domova, k dispozici je 539 míst

V rozšířeném režimu se v Praze v prosinci otevřely zimní noclehárny pro lidi bez domova. K dispozici je 539 míst k přespání, tedy více než loni. Letos se v zařízeních dbá na opatření proti šíření covidu-19, uvedl Martin Šimáček, ředitel Centra sociálních služeb Praha (CSSP), které je hlavním koordinátorem zimních služeb.

Osoby bez přístřeší mohou nyní přenocovat například na lodi Hermes, v noclehárně nedaleko Smíchovského nádraží a v noclehárně Michle. Uvedená místa klienty přijímají po 20:00, v provozu pro klienty jsou do 06:30 nebo do 07:00. Nocleh poskytují i zařízení, která fungují bez omezení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy