Policie v Praze střílela po ujíždějícím autě, řidič zastavil

ČTK ČTK
18. 2. 2015 18:45
Řidič ukradeného vozu několikrát projel křižovatku na červenou, jezdil v protisměru, po chodníku a také narazil do policejního vozu ve snaze vytlačit ho ze silnice.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: René Volfík\Economia

Praha - Policisté ve středu dopoledne v pražských Ďáblicích stříleli po ujíždějícím kradeném osobním autě. Jeho řidič pak zastavil a vzdal se jim. Nyní policie vyšetřuje, zda zadržený sedmatřicetiletý muž je tím, kdo vůz v úterý ve Středočeském kraji odcizil. ČTK to sdělil pražský policejní mluvčí Jan Daněk.

Policisté podle mluvčího po autě stříleli, protože jeho řidič ujížděl velmi agresivně. "V Ďáblické ulici, kde nebyly žádné nezúčastněné osoby, provoz ani obytné domy, po vozidle několikrát vystřelili ve snaze zasáhnout pneumatiky. Po těchto výstřelech řidič kradeného vozidla vyhodnotil, že zřejmě nemá šanci ujet, sám zastavil a vzdal se," popsal Daněk.

Řidič Škody Octavia, která v policejních evidencích figurovala jako ukradená, podle mluvčího několikrát projel křižovatku na červenou, jezdil v protisměru, po chodníku a narazil do služebního vozidla ve snaze vytlačit ho ze silnice. Podle zveřejněného policejního videa jel v obci rychlostí i víc než 140 kilometrů v hodině.

Ujíždět začal muž poté, co se ho policisté pokusili zastavit. Do Ďáblic ho pronásledovali z Hloubětína přes Kbely, Satalice a Prosek. Podle Daňka byly testy na alkohol v dechu a drogy u zadrženého negativní. Musel být ošetřen v nemocnici s oděrkami v obličeji, které mu vznikly při zadržení.

V poslední době se objevily i další případy ujíždění řidičů buď v kradených autech, nebo pod vlivem alkoholu či drog. Ke střelbě v těchto případech přistupují policisté spíš výjimečně. Loni v březnu takto zadrželi dva lidi z kradeného auta na Mladoboleslavsku, nikoho při tom nezranili. V lednu 2014 v Novém Vestci v okrese Praha-východ postřelili do nohy muže, který ujížděl poté, co nezastavil při silniční kontrole.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

"Chcete, aby tu vládl Putin?" V Minsku protestují stovky lidí proti integraci země s Ruskem

O plánech na "prohloubení integrace" země s Ruskem mají v sobotu v černomořském letovisku Soči jednat prezidenti obou zemí Alexandr Lukašenko a Vladimir Putin. Agentura AP odhadla počet demonstrantů na více než 1000, nezávislý server Tut.by se dopočítal 730 účastníků.

Demonstranti se po poledni pokusili proniknout na schodiště Paláce republiky, ale policisté v uniformách i civilu jim v tom zabránili. Jinak pořádkové síly nezasáhly, přestože akce nebyla povolená.

"Chcete, aby tu vládl Putin?" ptal se do megafonu opoziční aktivista Pavel Severinec a dav odpovídal "Ne!". "Takovou integraci nemám zapotřebí," vykřikovala žena, držící plakát s přeškrtnutou ruskou vlajkou. Na výzvy policie k rozchodu odpovídali demonstranti voláním "Ať žije Bělorusko!", vylíčil server. Demonstranti mají v plánu vydržet až do soumraku a v neděli v protestu pokračovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy