Policie zná jméno útočníka kyselinou, už byl trestaný

Domácí Domácí
Aktualizováno 27. 8. 2014 11:58
Milan Balamuta, který svou bývalou přítelkyni polil kyselinou, v minulosti vystupoval pod falešnými identitami.
Z útoku je podezřelý Milan Balamuta
Z útoku je podezřelý Milan Balamuta | Foto: Policie ČR

PrahaPolicie již zná totožnost muže, který v pondělí v Praze polil svou bývalou přítelkyni kyselinou. Útočník Milan Balamuta má bohatou kriminální minulost, vykrádal objekty a také vystupoval pod falešnými identitami. K ženám, se kterými se Balamuta seznamuje na internetu, se podle policie často chová násilnicky.

Balamuta padesátiletou ženu přepadl ráno u výtahu v panelovém domě v ulici Na Záhonech. Polil jí hlavu zatím neznámou látkou, zřejmě kyselinou. Poté utekl.

"Případ byl kvalifikován jako loupež, při které byla poškozené způsobená těžká újma na zdraví. Muž jí totiž po útoku uloupil i kabelku s hotovostí několika stokorun a mobilní telefon," doplnil policejní mluvčí Jan Daněk.

Vážně zraněnou ženu záchranáři převezli na popáleninové centrum. Podle mluvčího vinohradské nemocnice Lukáše Matýska je žena nadále hospitalizovaná, ale další informace bez jejího svolení nemůže poskytnout.

Falešná identita

Policie také zjistila, že útok nebyl jeho prvním konfliktem se zákonem. V minulosti se nejčastěji vloupával do různých objektů. Vystupoval také pod falešnými identitami, říkal si například Michal Barsík, Bars nebo Jirsa.

"Díky poznatkům z médií policisté také zjistili, že se muž velmi rád seznamuje na internetu s ženami po celé republice a není výjimkou, že se k nim chová násilnicky," dodal Daněk.

Policie stále žádá veřejnost o pomoc při pátrání po hledaném muži. "V případě, že víte, kde se nachází, nesnažte se ho zadržet, protože by mohl být nebezpečný, a okamžitě volejte linku 158," upozornil mluvčí. Balamutovi hrozí až 12 let vězení.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Manželé Kottovi z kauzy Rath nastoupili do vězení

Manželé Petr a Kateřina Kottovi nastoupili do vězení, kde si bude každý z nich odpykávat šestiletý trest za ovlivňování tendrů Středočeského kraje. ČTK to řekl důvěryhodný zdroj. Někdejší poslanec za ODS a bývalá ředitelka kladenské nemocnice podle rozsudku zmanipulovali zakázky na rekonstrukci zámku Buštěhrad a hostivického gymnázia, přijali na úplatcích téměř 17 milionů korun a sedm milionů předali tehdejšímu hejtmanovi Davidu Rathovi (dříve ČSSD).

Další zprávy