Policie zatím nenašla muže, kterého při hledání kešky spláchla vlna do Vltavy

ČTK ČTK
Aktualizováno 11. 6. 2018 20:39
Muž společně s dalšími třemi mladými lidmi hledal takzvané kešky v podzemním tunelu Motolského potoka. Dva z nich se zachránili, jedna žena utonula.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Schejbal

Praha - Policie a hasiči v pondělí už třetí den pátrali po nezvěstném muži, kterého v sobotu odpoledne při hledání takzvaných kešek zřejmě v podzemní části Motolského potoka strhla za prudké bouřky přívalová vlna. Ačkoliv policisté prohledávali Vltavu až ke Štvanici, hledaného nenalezli, a kolem 20:00 pátrání přerušili, řekl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

V pátrání bude poříční policie pokračovat v úterý ráno. "V případě, že to bude situace vyžadovat, budou opět povoláni potápěči hasičského záchranného sboru," uvedl policejní mluvčí.

V pondělí zahájili policisté pátrací akci kolem 09:00. Vedle poříční policie a policejních potápěčů se do ní zapojila i městská policie se člunem a potápěči pražských hasičů. Podle jejich mluvčího Martina Kavky dnes opět hledali v podzemní části Motolského potoka a pátrání tam ukončili krátce po 14:00.

Příslušníci poříční policie pokračovali v prohledávání hladiny a břehů Vltavy ze člunu až do večera. Navíc dnes rozšířili prohledávaný prostor od výpusti Motolskeho potoka až k Helmovskému jezu na špici ostrova Štvanice.

Pohřešovaný muž byl součástí čtyřčlenné skupiny, kterou ve stoce dlouhé přes čtyři kilometry překvapil prudký liják. Dvěma z nich se podařilo zachránit, lékaři motolské nemocnice jim ošetřili drobná poranění. Sedmadvacetiletou ženu našli v sobotu večer policisté utonulou pod Jiráskovým mostem.

Pátrání po mladíkovi začalo v sobotu, v neděli pokračovalo od dopoledne zhruba do 17:00. Do podzemního tunelu, kterým Motolský potok protéká od Košíř na smíchovskou náplavku, hasiči vstupují na různých místech v celé délce stoky. Po sobotní bouřce byl ještě v neděli v podzemí místy silný proud, hasiči proto museli náročný zásah občas přerušit.

Geocaching, které se čtveřice mladých lidí věnovala, je hra na pomezí sportu a turistiky, kdy se v terénu hledají ukryté schránky pomocí satelitní navigace. V Česku si získala velkou oblibu. Hledání schránek může být i nebezpečné a vedle utonulé dívky ze soboty si v minulosti vyžádalo v Praze i další oběti.

Pražští policisté našli v sobotu večer pod Jiráskovým mostem tělo mladé dívky, která podle dosavadních informací utonula: 

Silná bouřka se prohnala i Prahou. Hasiči z Vltavy vytáhli tělo mladé dívky | Video:
 

Právě se děje

Další zprávy