Policie bude znovu prověřovat zakázku pražských strážníků

ČTK ČTK
18. 5. 2015 14:46
Smlouvy na servis aut jsou spojené s exšéfem strážníků Vladimírem Kotroušem, kterého poslal soud za mříže kvůli úplatkům.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Irena Hošková\Economia

Praha - Kriminalisté se vrátí k prověřování zakázky týkající se servisu aut, který pro pražskou městskou policii zajišťuje firma Jíša. Na základě stížnosti magistrátu o tom rozhodlo městské státní zastupitelství.

Smlouvy na servis aut jsou spojené s bývalým ředitelem strážníků Vladimírem Kotroušem, kterého před časem poslal soud kvůli úplatkům na 5,5 roku do vězení.

Třicet milionů místo pěti

Mezi roky 2005 a 2014 městská policie za autoservis místo zhruba pěti milionů ročně vyplácela částky někdy přesahující 30 milionů, a to bez projednání v radě nebo zastupitelstvu hlavního města.

Servis vozidel městské policie firma Jíša nadále zajišťuje. Strážníkům se totiž stále nepodařilo dokončit zakázku na nová auta, podle jejichž značky budou teprve vybírat nový servis.

Z nedávné magistrátní kontroly vyplynulo, že pražští strážníci v minulosti opakovaně porušili zákon o veřejných zakázkách, mimo jiné u zakázek na úklid, rekonstrukci objektů a právě u zakázky na autoservis v celkové hodnotě přes 122 milionů Kč.

Ředitel strážníků Eduard Šuster, který do vedení městské příspěvkové organizace nastoupil na začátku roku 2013, tehdy řekl, že městská policie už "drtivou" většinu pochybení napravila.

"Přijali jsme celou řadu nápravných opatření," řekl. Zakázek z minulosti jsou ale podle něj desítky, možná stovky.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Lesy ČR smějí kvůli kůrovci kácet v Boubínském pralese

Státní podnik Lesy České republiky dostal podle ekologického Hnutí Duha od CHKO Šumava výjimku pro kácení na většině území v jihočeské národní přírodní rezervaci Boubínský prales. Lesy ČR žádaly o výjimku kvůli kácení dřeva napadeného kůrovcem. Hnutí Duha s udělením výjimky nesouhlasí a jako účastník řízení se proti němu hodlá odvolat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy