Policie prohledala vykřičené domy v ulici Ve Smečkách

Domácí ČTK Domácí, ČTK
27. 2. 2013 15:25
V pražské ulici nechvalně známé prostitucí hledala kuplíře
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Policisté v úterý večer uzavřeli ulici Ve Smečkách v centru Prahy. Při razii v jednom z nočních podniků zadrželi tři muže pro podezření z několika trestných činů spojených s prostitucí.

Dalších devatenáct lidí z řad společnic a zaměstnanců podniku předvedli policisté k výslechu.

Podle mluvčí pražské policie Evy Kropáčové se kriminalistům podařilo rozkrýt organizovanou skupinu, která se prostitucí zabývala dlouhodobě.

Během domovních prohlídek v Praze a Středočeském kraji policisté zadrželi tři muže ve věku pětačtyřicet, jednačtyřicet a čtyřiadvacet let, sdělila Kropáčová. Následně je policisté obvinili z kuplířství, jednoho ze zadržených pak i z podílnictví a podvodu.

"Organizovaná skupina vše prováděla v úmyslu získat pro sebe nebo pro jiného značný prospěch a tím si po dobu páchání trestné činnosti členové přišli na více než půl milionu korun," uvedla mluvčí.

"Při domovních prohlídkách policisté zajistili věci důležité pro trestní řízení, jako jsou listinné materiály, výpočetní technika a záznamová zařízení," doplnila Kropáčová.

Ve Smečkách zakročila Zásahová jednotka hl. m. Prahy a Speciální pořádková jednotka. Kvůli zásahu policie načas uzavřela ulici pro automobilovou dopravu.

Policejní služebna v sousedství nevěstince

Policisté podle informací provedli razii v podniku Cabaret Atlas. Noční podnik na svém webu nabízí zákazníkům mimo jiné 16 pokojů, čtyři vířivky a bazén, pokud se rozhodnou využít služeb "některé z přítomných společnic". Policie podnik následně zapečetila.

Již v prosinci kriminalisté obvinili z kuplířství majitele nočních klubů v ulici Ve Smečkách a také dalších 14 lidí, kteří podle vyšetřovatelů pracovali jako organizovaná skupina. Údajně několik let sjednávali a kořistili z prostituce v podnicích Darling cabaret a Sexy sauna club. Obvinění skupiny lidí ze sexbyznysu následovalo po zásahu kriminalistů v klubech na konci listopadu.

Ulice Ve Smečkách je dlouhodobě nechvalně známá kvůli prostituci. Nevěstinců je tam několik. Praha má v současnosti vyhlášku, která zakazuje nabízet prostituci na veřejných prostranstvích, nemůže ji ale kontrolovat v uzavřených objektech.

Město se s těmito podniky snaží bojovat aspoň jinými prostředky. Například v polovině loňského roku se v ulici otevřela služebna městské policie.

Podívejte se, jak vypadá prostituce v Bangladéši

Městská část také nařídila loni v květnu vyklizení jednoho klubu, který začal lákat na erotické služby spoře oděnými dívkami ve výlohách. Důvodem nařízení bylo to, že vlastník údajně nedodal úředníkům ve stanoveném termínu potřebné dokumenty ke stavbě.

Nájemce objektu se odvolal na magistrát, který uznal, že vyklizení bylo protizákonné. Podle úřadu se ale postupovalo v souladu se zákonem, a případ tak může mít soudní dohru.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Záchranáři v Číně vysvobodili prvního ze zavalených horníků

Záchranáři vysvobodili prvního z čínských horníků, které před dvěma týdny ve zlatém dole uvěznila exploze. Muž byl bez prodlení převezen do nemocnice na ošetření. S odvoláním na čínská státní média o tom informovaly zahraniční agentury.

Horník byl podle čínské státní televize CCTV "extrémně zesláblý". Na záběrech záchranáři vyčerpaného muže s černou páskou přes oči a zabaleného v dece vyzvedli z dolu a předali ošetřovatelům.

Neštěstí se stalo 10. ledna ve zlatém dole nedaleko města Jen-tchaj v provincii Šan-tung na východě země. V podzemní pasti, více než 600 metrů od vstupu do šachty, uvízlo 22 lidí. Výbuch vážně poškodil přístup na dno dolu a komunikační kabely. Záchranáři ale tento týden zaslechli údery do potrubí, jimiž část horníků dala najevo, že jsou stále naživu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy