Policie prohledala vykřičené domy v ulici Ve Smečkách

Domácí ČTK Domácí, ČTK
27. 2. 2013 15:25
V pražské ulici nechvalně známé prostitucí hledala kuplíře
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Policisté v úterý večer uzavřeli ulici Ve Smečkách v centru Prahy. Při razii v jednom z nočních podniků zadrželi tři muže pro podezření z několika trestných činů spojených s prostitucí.

Dalších devatenáct lidí z řad společnic a zaměstnanců podniku předvedli policisté k výslechu.

Podle mluvčí pražské policie Evy Kropáčové se kriminalistům podařilo rozkrýt organizovanou skupinu, která se prostitucí zabývala dlouhodobě.

Během domovních prohlídek v Praze a Středočeském kraji policisté zadrželi tři muže ve věku pětačtyřicet, jednačtyřicet a čtyřiadvacet let, sdělila Kropáčová. Následně je policisté obvinili z kuplířství, jednoho ze zadržených pak i z podílnictví a podvodu.

"Organizovaná skupina vše prováděla v úmyslu získat pro sebe nebo pro jiného značný prospěch a tím si po dobu páchání trestné činnosti členové přišli na více než půl milionu korun," uvedla mluvčí.

"Při domovních prohlídkách policisté zajistili věci důležité pro trestní řízení, jako jsou listinné materiály, výpočetní technika a záznamová zařízení," doplnila Kropáčová.

Ve Smečkách zakročila Zásahová jednotka hl. m. Prahy a Speciální pořádková jednotka. Kvůli zásahu policie načas uzavřela ulici pro automobilovou dopravu.

Policejní služebna v sousedství nevěstince

Policisté podle informací provedli razii v podniku Cabaret Atlas. Noční podnik na svém webu nabízí zákazníkům mimo jiné 16 pokojů, čtyři vířivky a bazén, pokud se rozhodnou využít služeb "některé z přítomných společnic". Policie podnik následně zapečetila.

Již v prosinci kriminalisté obvinili z kuplířství majitele nočních klubů v ulici Ve Smečkách a také dalších 14 lidí, kteří podle vyšetřovatelů pracovali jako organizovaná skupina. Údajně několik let sjednávali a kořistili z prostituce v podnicích Darling cabaret a Sexy sauna club. Obvinění skupiny lidí ze sexbyznysu následovalo po zásahu kriminalistů v klubech na konci listopadu.

Ulice Ve Smečkách je dlouhodobě nechvalně známá kvůli prostituci. Nevěstinců je tam několik. Praha má v současnosti vyhlášku, která zakazuje nabízet prostituci na veřejných prostranstvích, nemůže ji ale kontrolovat v uzavřených objektech.

Město se s těmito podniky snaží bojovat aspoň jinými prostředky. Například v polovině loňského roku se v ulici otevřela služebna městské policie.

Podívejte se, jak vypadá prostituce v Bangladéši

Městská část také nařídila loni v květnu vyklizení jednoho klubu, který začal lákat na erotické služby spoře oděnými dívkami ve výlohách. Důvodem nařízení bylo to, že vlastník údajně nedodal úředníkům ve stanoveném termínu potřebné dokumenty ke stavbě.

Nájemce objektu se odvolal na magistrát, který uznal, že vyklizení bylo protizákonné. Podle úřadu se ale postupovalo v souladu se zákonem, a případ tak může mít soudní dohru.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy