Policie pátrá po řidiči, který ujížděl rychlostí 200 km/h

ČTK ČTK
8. 2. 2015 19:44
Policistům se zatím podařilo vypátrat jednoho z pasažérů, který má zákaz řídit auto. Druhý cestující má zřejmě zakázaný pobyt v Praze.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Irena Hošková\Economia

Praha - Pražští policisté pátrají po možném řidiči Audi A6, který před nimi ujížděl, když nezastavil na jejich žádost na Žižkově. Snažil se ujet rychlostí dosahující místy až 200 kilometrů za hodinu, přičemž ohrožoval chodce, autobus hromadné dopravy a další vozidla.

Poté, co na Jižní spojce policistům ujel, se vyboural na křižovatce ulic Kutnohorská a Dolnoměcholupská. Z místa nehody utekl stejně jako druhý člen posádky vozu, informoval ČTK mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Policistům se zatím podařilo vypátrat jednoho z pasažérů, zjistili, že má zakázáno řídit. "Druhého cestujícího se zatím vypátrat nepodařilo, nicméně jsme zjistili, že se jedná o cizího státního příslušníka, který má v Česku zakázaný pobyt," uvedl Hulan. Domnívá se, že zřejmě proto muži před policií ujížděli. Policie bude také zjišťovat, který z nich auto řídil.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Stoupenci Navalného, jehož zdravotní stav se horší, svolali na středu masové demonstrace

Stoupenci vězněného ruského opozičního politika Alexeje Navalného svolali na 21. dubna demonstrace, které by podle nich mohly být největšími protesty v moderní historii Ruska. Chtějí tak přitáhnout pozornost ke zhoršujícímu se zdravotnímu stavu opozičního vůdce, uvedla v neděli agentura Reuters. Obavy o zdraví Navalného vyjádřila dnes Francie. Dcera Navalného vyzvala ruské úřady, aby k němu do věznice vpustily lékaře, kterého si on sám vybere.

Zdroj: ČTK
Další zprávy