Policie pátrá po muži, který přepadl v Praze dívku

Domácí Domácí
9. 1. 2012 15:04
Snažil se jí strhnout kabelku z ramene a několik metrů jí smýkal po chodníku
Pachatele zachytily bezepečnostní kamery
Pachatele zachytily bezepečnostní kamery | Foto: Policie ČR

Praha - Kriminalisté pátrají po mladíkovi, který v pondělí v Praze přepadl kolemjdoucí dívku. Mladou ženou smýkal po chodníku a ukradl jí kabelku. Škoda dosahuje podle policistů několika tisíc korun.

K přepadení došlo v Havlíčkově ulici v půl čtvrté ráno. Podle policistů si muž svou oběť již předem vyhlédl a nadešel jí bočními uličkami.

"K devětadvacetileté poškozené přiběhl zezadu a snažil se ji kabelku strhnout z ramene. Napadená žena si samozřejmě své příruční zavazadlo bránila. Proto mladík použil hrubé násilí, kdy ve snaze zmocnit se kabelky ženu strhl na zem a několik metrů jí smýkal po chodníku," doplnil policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Poté, co se přetrhla madla na kabelce, útočník utekl i s lupem. Kriminalisté zjistili, že utíkal ulicemi Na Poříčí a Zlatnickou směrem k Petrskému náměstí.

Kriminalisté žádají o pomoc

Napadená dívka utrpěla zranění nohy, kvůli kterému musela být převezena do nemocnice. Škodu policisté odhadují na několik tisíc korun.

Mladík byl přibližně 170 až 180 cm vysoký, měl světlou plet a černé, asi 10 cm dlouhé vlasy. Byl oblečen do modrých riflí, černé, zřejmě kožené bundy a šedé mikiny s kapucí. Na rukou měl černé rukavice a na nohou sportovní obuv se světlým pruhem na podrážce.

Kriminalisté se touto cestou obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po lupiči. Jakékoliv informace mohou lidé předat policistům prostřednictvím linky 158.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Europoslanci volají po sankcích proti Rusku za zatčení Navalného

Poslanci Evropského parlamentu dnes vyzvali k potrestání ruských činitelů odpovědných za nedělní zatčení opozičního předáka Alexeje Navalného. V debatě se šéfem diplomacie Evropské unie Josepem Borrellem také požadovali Navalného okamžité propuštění. Borrell upozornil, že případné rozšíření současného sankčního seznamu je v rukou členských zemí EU.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Místopředsedou Nejvyššího soudu nejspíš bude Petr Šuk. Zeman podle předsedy Angyalossyho akceptoval jeho návrh, ale chce se ještě s kandidátem setkat

Zdroj: ČTK
Další zprávy