Policie hledá podezřelého z přepadení optiky a banky

ČTK ČTK
5. 10. 2015 17:46
Policie pátrá po muži, který má zřejmě letos na svědomí tři loupežná přepadení v pražských obchodech. Při vyšetřování krádeže, kdy si zloděj z prodejny optiky odnesl přibližně 15 tisíc korun, vyšly najevo souvislosti se dvěma staršími případy. Pražská policie tak nyní hledá pachatele, který dříve přepadl také banku a prodejnu s chovatelskými potřebami a zvířaty.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Praha - Policie hledá muže, který v září vykradl prodejnu optiky ve Skandinávské ulici v Praze. Kriminalisté zjistili, že stejný podezřelý navíc zřejmě figuruje i ve dvou starších případech. Podezřívají ho ze srpnového přepadení banky v Archeologické ulici a také loupeže v chovatelském obchodě rovněž ve Skandinávské ulici.

Do prodejny optiky ve Skandinávské ulici přišel muž 25. září večer. Po prodavačce chtěl bankovky vyšší hodnoty a navíc vyhrožoval tím, že má u sebe pistoli. "Prodavačka proto ve strachu o svůj život lupiči vložila finanční hotovost ve výši téměř patnácti tisíc korun do černého igelitového pytle, který si s sebou podezřelý přinesl. Muž následně i s penězi z místa odešel neznámo kam," uvedla mluvčí.

Policisté se domnívají, že muž už 31. srpna přepadl také banku v Archeologické ulici v Praze 5. Odnesl si několik desítek tisíc korun. Na konci března pak tentýž lupič údajně přepadl prodejnu s chovatelskými potřebami ve Skandinávské ulici.

"Kriminalisté již vyčerpali téměř všechny možné úkony vedoucí k vypátrání podezřelého, a proto se nyní s velkou prosbou znovu obrací na širokou veřejnost," dodala mluvčí. Lidé mohou jakékoliv informace o hledaném muži sdělit na linku 158.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Izraelské letouny pálily na cíle v centrální Sýrii, tvrdí Damašek

Syrská protiraketová obrana reagovala na izraelský útok v blízkosti města Masjáf v provincii Hamá. Rozsah škod je zatím nejasný a nejsou informace o možných obětech. Slyšet ale byly výbuchy a na místě propukl požár. S odkazem na syrskou státní agenturu SANA to napsala agentura AP.

Obyvatelé sousedního Libanonu uvedli, že slyšeli hluk z izraelských bojových letounů, které přelétaly nízko nad zemí.

Agentura AP píše, že jde o nejnovější ze série izraelských útoků v Sýrii za poslední týdny, které se uskutečnily navzdory koronavirové pandemii a přichází ve chvíli rostoucího napětí mezi Izraelem a ozbrojenci z militantní libanonské skupiny Hizballáh v Sýrii a na hranici s Libanonem. Damašek tvrdí, že Izrael podnikl v uplynulých dvou měsících nejméně sedm náletů. Terčem měli být íránské síly a jejich spojenci, kteří stojí na straně syrské vlády.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Vídeň se přidala k vlně protestů, na demonstraci proti rasismu se sešlo 50 000 lidí

Na demonstraci proti rasismu a rasisticky motivovanému policejnímu násilí se ve čtvrtek v centru Vídně sešlo kolem 50 000 lidí. S odvoláním na oficiální odhad policie to napsala agentura APA. Rakouská metropole se tak přidala k celosvětové vlně protestů, kterou vyvolala smrt černocha George Floyda při zatýkání v americkém Minneapolisu.

Shromáždění začalo kolem 17:00 SELČ na náměstí Platz der Menschenrechte nedaleko Uměleckohistorického muzea. Policie zprvu velikost davu odhadla na 10.000 účastníků, pak se ale k protestu navzdory dešti rychle přidávaly další tisíce lidí. Každých deset minut dav rostl zhruba o 5000 lidí a demonstrace brzy zaplnila i blízkou ulici Mariahilfer Strasse a náměstí Museumsplatz.

Zdroj: ČTK
Další zprávy