Policie hledá podezřelého z přepadení optiky a banky

ČTK ČTK
5. 10. 2015 17:46
Policie pátrá po muži, který má zřejmě letos na svědomí tři loupežná přepadení v pražských obchodech. Při vyšetřování krádeže, kdy si zloděj z prodejny optiky odnesl přibližně 15 tisíc korun, vyšly najevo souvislosti se dvěma staršími případy. Pražská policie tak nyní hledá pachatele, který dříve přepadl také banku a prodejnu s chovatelskými potřebami a zvířaty.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Praha - Policie hledá muže, který v září vykradl prodejnu optiky ve Skandinávské ulici v Praze. Kriminalisté zjistili, že stejný podezřelý navíc zřejmě figuruje i ve dvou starších případech. Podezřívají ho ze srpnového přepadení banky v Archeologické ulici a také loupeže v chovatelském obchodě rovněž ve Skandinávské ulici.

Do prodejny optiky ve Skandinávské ulici přišel muž 25. září večer. Po prodavačce chtěl bankovky vyšší hodnoty a navíc vyhrožoval tím, že má u sebe pistoli. "Prodavačka proto ve strachu o svůj život lupiči vložila finanční hotovost ve výši téměř patnácti tisíc korun do černého igelitového pytle, který si s sebou podezřelý přinesl. Muž následně i s penězi z místa odešel neznámo kam," uvedla mluvčí.

Policisté se domnívají, že muž už 31. srpna přepadl také banku v Archeologické ulici v Praze 5. Odnesl si několik desítek tisíc korun. Na konci března pak tentýž lupič údajně přepadl prodejnu s chovatelskými potřebami ve Skandinávské ulici.

"Kriminalisté již vyčerpali téměř všechny možné úkony vedoucí k vypátrání podezřelého, a proto se nyní s velkou prosbou znovu obrací na širokou veřejnost," dodala mluvčí. Lidé mohou jakékoliv informace o hledaném muži sdělit na linku 158.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Exhejtman Zimola chce jako člen ČSSD kandidovat za Změnu 2020 v krajských volbách

Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola hodlá v krajských volbách v příštím roce kandidovat za hnutí Změna 2020. Jedná se podle něj o hnutí členů ČSSD i nestraníků. Za Změnu 2020 by mohli kandidovat i někteří další lidé z vedení jihočeské sociální demokracie.

"Nemáme v plánu střílet do nohy ČSSD a ani stranu nějak štěpit. Je to určitá vize, s níž chceme do voleb jít, a vycházíme z modelu, který využil Michal Šmarda," uvedl Jiří Zimola. Řekl, že Šmarda loni v komunálních volbách v Novém Městě na Moravě jako člen sociální demokracie vedl formaci Lepší Nové Město a stal se starostou. Předseda jihočeské ČSSD dodal, že Změna 2020 se otevře i adeptům z řad nestraníků, kteří prý nechtějí figurovat na kandidátní listině sociální demokracie.

Další zprávy