Policie hledá podezřelého z přepadení optiky a banky

ČTK ČTK
5. 10. 2015 17:46
Policie pátrá po muži, který má zřejmě letos na svědomí tři loupežná přepadení v pražských obchodech. Při vyšetřování krádeže, kdy si zloděj z prodejny optiky odnesl přibližně 15 tisíc korun, vyšly najevo souvislosti se dvěma staršími případy. Pražská policie tak nyní hledá pachatele, který dříve přepadl také banku a prodejnu s chovatelskými potřebami a zvířaty.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Praha - Policie hledá muže, který v září vykradl prodejnu optiky ve Skandinávské ulici v Praze. Kriminalisté zjistili, že stejný podezřelý navíc zřejmě figuruje i ve dvou starších případech. Podezřívají ho ze srpnového přepadení banky v Archeologické ulici a také loupeže v chovatelském obchodě rovněž ve Skandinávské ulici.

Do prodejny optiky ve Skandinávské ulici přišel muž 25. září večer. Po prodavačce chtěl bankovky vyšší hodnoty a navíc vyhrožoval tím, že má u sebe pistoli. "Prodavačka proto ve strachu o svůj život lupiči vložila finanční hotovost ve výši téměř patnácti tisíc korun do černého igelitového pytle, který si s sebou podezřelý přinesl. Muž následně i s penězi z místa odešel neznámo kam," uvedla mluvčí.

Policisté se domnívají, že muž už 31. srpna přepadl také banku v Archeologické ulici v Praze 5. Odnesl si několik desítek tisíc korun. Na konci března pak tentýž lupič údajně přepadl prodejnu s chovatelskými potřebami ve Skandinávské ulici.

"Kriminalisté již vyčerpali téměř všechny možné úkony vedoucí k vypátrání podezřelého, a proto se nyní s velkou prosbou znovu obrací na širokou veřejnost," dodala mluvčí. Lidé mohou jakékoliv informace o hledaném muži sdělit na linku 158.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy