Mladík se dvakrát pokusil o znásilnění. Hledá ho policie

ČTK ČTK
10. 3. 2014 16:33
Jednou útočil v Praze 8, podruhé v Kobylisích.
Po druhém pokusu zaznamenal podezřelého mladíka kamerový systém.
Po druhém pokusu zaznamenal podezřelého mladíka kamerový systém. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Pražští kriminalisté pátrají po muži, který se údajně pokusil znásilnit dvě ženy.

Poprvé to bylo podle policie koncem ledna a při druhém pokusu na začátku února zaznamenal podezřelého kamerový systém. Pachateli by mělo být zhruba 25 let a měl hnědé kalhoty a tmavou bundu s bílými pruhy. 

Záznam policisté zveřejnili na svém webu.

Podruhé útočil pachatel na ženu na křižovatce ulic Na Šutce a Pod Přesypem v Kobylisích. "Před pátou hodinou ranní zezadu strhnul na zem mladou ženu a pokusil se ji znásilnit," sdělila mluvčí policie Hana Jeřábková.

Dívka se ale bránila a volala o pomoc, což muže odradilo a utekl. "Násilníka zachytil kamerový systém v metru," dodala Jeřábková.

Kriminalisté o údajném pachateli informovali již koncem ledna, kdy zaútočil na ženu v ulici Bínova na Praze 8. Odtáhl ji v domě od výtahu do mezipatra, kde jí hrozil násilím a nutil k sexu.

Policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání. "Oznámení přijmou operátoři na bezplatné tísňové lince 158 nebo policisté na kterékoliv služebně. V případě dopadení a odsouzení hrozí pachateli až desetiletý pobyt za mřížemi," upřesnila mluvčí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Exhejtman Zimola chce jako člen ČSSD kandidovat za Změnu 2020 v krajských volbách

Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola hodlá v krajských volbách v příštím roce kandidovat za hnutí Změna 2020. Jedná se podle něj o hnutí členů ČSSD i nestraníků. Za Změnu 2020 by mohli kandidovat i někteří další lidé z vedení jihočeské sociální demokracie.

"Nemáme v plánu střílet do nohy ČSSD a ani stranu nějak štěpit. Je to určitá vize, s níž chceme do voleb jít, a vycházíme z modelu, který využil Michal Šmarda," uvedl Jiří Zimola. Řekl, že Šmarda loni v komunálních volbách v Novém Městě na Moravě jako člen sociální demokracie vedl formaci Lepší Nové Město a stal se starostou. Předseda jihočeské ČSSD dodal, že Změna 2020 se otevře i adeptům z řad nestraníků, kteří prý nechtějí figurovat na kandidátní listině sociální demokracie.

Další zprávy