Mladík se dvakrát pokusil o znásilnění. Hledá ho policie

ČTK ČTK
10. 3. 2014 16:33
Jednou útočil v Praze 8, podruhé v Kobylisích.
Po druhém pokusu zaznamenal podezřelého mladíka kamerový systém.
Po druhém pokusu zaznamenal podezřelého mladíka kamerový systém. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Pražští kriminalisté pátrají po muži, který se údajně pokusil znásilnit dvě ženy.

Poprvé to bylo podle policie koncem ledna a při druhém pokusu na začátku února zaznamenal podezřelého kamerový systém. Pachateli by mělo být zhruba 25 let a měl hnědé kalhoty a tmavou bundu s bílými pruhy. 

Záznam policisté zveřejnili na svém webu.

Podruhé útočil pachatel na ženu na křižovatce ulic Na Šutce a Pod Přesypem v Kobylisích. "Před pátou hodinou ranní zezadu strhnul na zem mladou ženu a pokusil se ji znásilnit," sdělila mluvčí policie Hana Jeřábková.

Dívka se ale bránila a volala o pomoc, což muže odradilo a utekl. "Násilníka zachytil kamerový systém v metru," dodala Jeřábková.

Kriminalisté o údajném pachateli informovali již koncem ledna, kdy zaútočil na ženu v ulici Bínova na Praze 8. Odtáhl ji v domě od výtahu do mezipatra, kde jí hrozil násilím a nutil k sexu.

Policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání. "Oznámení přijmou operátoři na bezplatné tísňové lince 158 nebo policisté na kterékoliv služebně. V případě dopadení a odsouzení hrozí pachateli až desetiletý pobyt za mřížemi," upřesnila mluvčí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Izraelské letouny pálily na cíle v centrální Sýrii, tvrdí Damašek

Syrská protiraketová obrana reagovala na izraelský útok v blízkosti města Masjáf v provincii Hamá. Rozsah škod je zatím nejasný a nejsou informace o možných obětech. Slyšet ale byly výbuchy a na místě propukl požár. S odkazem na syrskou státní agenturu SANA to napsala agentura AP.

Obyvatelé sousedního Libanonu uvedli, že slyšeli hluk z izraelských bojových letounů, které přelétaly nízko nad zemí.

Agentura AP píše, že jde o nejnovější ze série izraelských útoků v Sýrii za poslední týdny, které se uskutečnily navzdory koronavirové pandemii a přichází ve chvíli rostoucího napětí mezi Izraelem a ozbrojenci z militantní libanonské skupiny Hizballáh v Sýrii a na hranici s Libanonem. Damašek tvrdí, že Izrael podnikl v uplynulých dvou měsících nejméně sedm náletů. Terčem měli být íránské síly a jejich spojenci, kteří stojí na straně syrské vlády.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Vídeň se přidala k vlně protestů, na demonstraci proti rasismu se sešlo 50 000 lidí

Na demonstraci proti rasismu a rasisticky motivovanému policejnímu násilí se ve čtvrtek v centru Vídně sešlo kolem 50 000 lidí. S odvoláním na oficiální odhad policie to napsala agentura APA. Rakouská metropole se tak přidala k celosvětové vlně protestů, kterou vyvolala smrt černocha George Floyda při zatýkání v americkém Minneapolisu.

Shromáždění začalo kolem 17:00 SELČ na náměstí Platz der Menschenrechte nedaleko Uměleckohistorického muzea. Policie zprvu velikost davu odhadla na 10.000 účastníků, pak se ale k protestu navzdory dešti rychle přidávaly další tisíce lidí. Každých deset minut dav rostl zhruba o 5000 lidí a demonstrace brzy zaplnila i blízkou ulici Mariahilfer Strasse a náměstí Museumsplatz.

Zdroj: ČTK
Další zprávy