Mladík se dvakrát pokusil o znásilnění. Hledá ho policie

ČTK ČTK
10. 3. 2014 16:33
Jednou útočil v Praze 8, podruhé v Kobylisích.
Po druhém pokusu zaznamenal podezřelého mladíka kamerový systém.
Po druhém pokusu zaznamenal podezřelého mladíka kamerový systém. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Pražští kriminalisté pátrají po muži, který se údajně pokusil znásilnit dvě ženy.

Poprvé to bylo podle policie koncem ledna a při druhém pokusu na začátku února zaznamenal podezřelého kamerový systém. Pachateli by mělo být zhruba 25 let a měl hnědé kalhoty a tmavou bundu s bílými pruhy. 

Záznam policisté zveřejnili na svém webu.

Podruhé útočil pachatel na ženu na křižovatce ulic Na Šutce a Pod Přesypem v Kobylisích. "Před pátou hodinou ranní zezadu strhnul na zem mladou ženu a pokusil se ji znásilnit," sdělila mluvčí policie Hana Jeřábková.

Dívka se ale bránila a volala o pomoc, což muže odradilo a utekl. "Násilníka zachytil kamerový systém v metru," dodala Jeřábková.

Kriminalisté o údajném pachateli informovali již koncem ledna, kdy zaútočil na ženu v ulici Bínova na Praze 8. Odtáhl ji v domě od výtahu do mezipatra, kde jí hrozil násilím a nutil k sexu.

Policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání. "Oznámení přijmou operátoři na bezplatné tísňové lince 158 nebo policisté na kterékoliv služebně. V případě dopadení a odsouzení hrozí pachateli až desetiletý pobyt za mřížemi," upřesnila mluvčí.

 

Právě se děje

před 10 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
Další zprávy