Policie odložila případ sledování politiků z Prahy 1

ČTK ČTK
15. 8. 2011 9:46
Bývalé starosty měla podle poslance Škárky sledovat agentura ABL
Poslanec Škárka zvažuje možnost, že si na postup policie bude stěžovat.
Poslanec Škárka zvažuje možnost, že si na postup policie bude stěžovat. | Foto: ČTK

Praha - Policie ukončila vyšetřování sledování politiků z Prahy 1 bezpečnostní agenturou ABL. Nešlo podle ní o trestný čin.

Trestní oznámení podal v dubnu poslanec Jaroslav Škárka, který byl dříve členem Věcí veřejných.

"Ve věci nešlo o podezření ze spáchání trestného činu," řekl deníku Právo ředitel protikorupční policie Tomáš Martinec.

Škárka v trestním oznámení tvrdil, že bývalé starosty Petra Hejmu a Filipa Dvořáka (oba ODS) nechala prostřednictvím agentury ABL v roce 2006 sledovat nynější vládní strana Věci veřejné.

Vše prý řídil tehdejší spolumajitel agentury a současný šéf poslanců strany Vít Bárta, který už několik měsíců čelí kauze údajných úplatků pro bývalé stranické kolegy Škárku a také Kristýnu Kočí.

Informace o odložení případu Škárku překvapila.

"Samozřejmě nechci rozhodnutí policie nijak zpochybňovat, nicméně si myslím, že ta skutečnost je závažná, když soukromá firma sleduje politiky, a pak výsledky sledování využívá pro snahu o ovlivňování jejich činnosti," řekl nyní nezařazený poslanec Škárka. Zvažuje prý možnost podání stížnosti.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Junior Lamparter předčil na MS dospělé sdruženáře, Vytrval byl 22.

Rakušan Johannes Lamparter udržel vedení po skoku a stal se sdruženářským mistrem světa na velkém můstku. Devatenáctiletý Rakušan mezi dospělými triumfoval jen tři týdny po té, co získal juniorský světový titul. Nejlepším českým reprezentantem byl tentokrát Jan Vytrval, který obsadil 22. místo, což je jeho nejlepší umístění na vrcholné akci.

před 14 minutami

Štafeta běžkyň na lyžích byla na MS osmá, vyhrály Norky

České běžkyně na lyžích zajely na mistrovství světa nejlepší štafetu od Sappora 2007. Čtveřice Kateřina Razýmová, Petra Nováková, Kateřina Janatová a Petra Hynčicová skončila v Oberstdorfu osmá. Na světový trůn se v závodě na 4×5 kilometrů vrátily Norky, tentokrát ve složení Tiril Udnes Wengová, Heidi Wengová, Therese Johaugová a Helene Marie Fossesholmová. Naopak selhaly obhájkyně titulu Švédky, které obsadily až šesté místo.

Štafetu skvěle rozjela Razýmová, která po prvním klasickém úseku předala na prvním místě. Nováková se snažila udržet Norky Heidi Wengové a Rusky Julie Stupakové, ale v závěru prvního dvouapůlkilometrového okruhu odpadla a v tom druhém jí došly síly. Propadla se na osmé místo. O další příčku pak klesla Janatová, ale finišmanka Hynčicová dostala Češky na osmé místo před Kanadu. V elitní desítce byly na MS Češky naposledy před čtrnácti lety, kdy ještě s Kateřinou Neumannovou obsadily pátou příčku.

Další zprávy