Policie obvinila z kuplířství majitele pražských klubů

ČTK ČTK
21. 12. 2012 12:44
Trestní stíhání se týká dalších čtrnácti lidí, pracovali jako organizovaná skupina
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Kriminalisté obvinili z kuplířství majitele nočních klubů v centru Prahy v ulici Ve Smečkách u Václavského náměstí.

Trestní stíhání se týká také dalších čtrnácti lidí, podle vyšetřovatelů pracovali jako organizovaná skupina.

Obvinění údajně několik let sjednávali a kořistili z prostituce v podnicích Darling cabaret a Sexy sauna club, sdělil mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Pavel Hanták.

Obvinění skupiny lidí ze sexbyznysu následovalo podle mluvčího po zásahu kriminalistů ve zmíněných klubech na konci listopadu. Detektivové pracují na případu již několik měsíců a tehdy se prý v jednom z podniků připravovala oslava výročí jeho vzniku.

Při domovních prohlídkách policisté zajistili různé dokumenty, hotovost, mobilní telefony a počítače. "Zajištěny byly i nemovitosti v hodnotě přes 200 milionů korun," dodal Hanták.

Kriminalisté obvinili z kuplířství 11 mužů a čtyři ženy ve věku od 20 do 46 let, přičemž všichni jsou z Prahy. Je mezi nimi také šestačtyřicetiletý majitel klubů, který je podle Hantáka organizátorem skupiny. Muž se údajně dlouhodobě zdržuje v Thajsku.

Obviněným hrozí u soudu za vydělávání na sexuálních službách až desetileté tresty vězení.

Pět tisíc za hodinu

Při listopadovém zásahu bylo podle mluvčího ÚOOZ v obou klubech zhruba 80 společnic, striptérek a prostitutek ve věku od 18 do 25 let.

"Měly být pod hrozbou finančních pokut náležitě poučeny, že nesmějí sdělovat interní informace o chodu klubu a provozování prostitutce," dodal Hanták.

Detektivové na případu stále pracují. Soud nevyhověl jejich žádosti o uvalení vazby na osm z obviněných, všechny tak stíhají na svobodě.

Podle vyšetřovatelů se cena za sexuální služby v klubu Darling cabaret pohybovala kolem 5000 korun za hodinu, přičemž ji určovali provozovatelé, kteří si z ní brali 40 procent.

"Oficiálně funguje od roku 2001 jako kabaret s tanečním a hudebním představením. Ubytovací prostory, které jsou součástí klubu, však podle obvinění slouží k poskytování sexuálních služeb," upřesnil Hanták.

Podnik Sexy sauna klub se údajně představuje jako klub zaměřený také na masáže, ale poskytovaly se tam sexuální služby.

Vyklizení podniku může mít soudní dohru

Ulice Ve Smečkách je dlouhodobě nechvalně známá kvůli prostituci. Nevěstinců je tam hned několik. Praha má v současnosti vyhlášku, která zakazuje nabízet prostituci na veřejných prostranstvích, nemůže ji ale kontrolovat v uzavřených objektech.

Město se s těmito podniky snaží bojovat aspoň jinými prostředky. Například v polovině roku se ve zmíněné ulici otevřela služebna městské policie.

Městská část nařídila v květnu vyklizení jednoho klubu, který začal lákat na erotické služby spoře oděnými dívkami ve výlohách. Důvodem nařízení bylo to, že vlastník údajně nedodal úředníkům ve stanoveném termínu potřebné dokumenty ke stavbě.

Nájemce objektu se odvolal na magistrát, který uznal, že vyklizení bylo protizákonné. Podle úřadu se ale postupovalo v souladu se zákonem a případ může mít soudní dohru.

 

Právě se děje

Další zprávy