Policie obvinila muže, který házel z věže cihly, ze tří trestných činů. Způsobil škodu 100 tisíc

ČTK ČTK
16. 6. 2016 15:16
Policie už obvinila muže, který minulý týden házel cihly z věžičky skladu Národního divadla v Praze 2. Pětadvacetiletý Lotyš byl obviněn z trestných činů poškození cizí věci, výtržnictví a pokus ublížení na zdraví. Cizinec je ve vazbě. Národní divadlo odhadlo způsobenou škodu na svém majetku na více než 100 tisíc korun.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Pětadvacetiletý Lotyš, který minulý týden házel cihly z věžičky skladu Národního divadla v Praze 2 a způsobil stotisícovou škodu, byl obviněn. Už v neděli ho policie vzala do vazby.

Serveru iDnes.cz to potvrdil Ondřej Šťastný z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2. Policie muže viní z trestných činů poškození cizí věci, výtržnictví a pokus ublížení na zdraví. Po vyhodnocení veškerých důkazů se ale podle Šťastného může právní kvalifikace činu ještě změnit.

Muž bral cihly z cimbuří věžičky, nikoho při tom nezranil. Po zhruba čtrnáctihodinovém vyjednávání muže před půlnocí dostala z věže policejní zásahová jednotka. Během vyjednávání se choval zmateně. "Policisty na místě oslovoval jménem svého kamaráda. Chvilkami hovořil o tom, že chce zemřít, a mimo jiné uvedl i to, že na věži čeká, než přiletí drak," uvedla tehdy policie.

Policisté muže na věžičce ve Viničné ulici zpacifikovali pomocí taseru, který člověka ochromí vysokonapěťovým elektrickým výbojem. Po zásahu ho předali záchranářům, kteří ho převezli k ošetření.

Národní divadlo podalo trestní oznámení kvůli neoprávněnému vniknutí a poškozování majetku. "Pachatel při lezení po hromosvodu ukopl nadokenní římsu historické budově v památkové zóně, poškodil na několika místech střešní krytinu, částečně rozebral ochoz na věžičce a rozbil například okno," popsal škody mluvčí divadla Tomáš Staněk.

 

Právě se děje

Další zprávy