Policie obvinila 5 lidí kvůli zářijové rvačce fanoušků

Domácí Domácí
11. 10. 2012 12:56
Fotbaloví fanoušci se poprali v pražském metru po zápasu mezi Duklou a Slavií
Po muži ve výřezu policie stále pátrá
Po muži ve výřezu policie stále pátrá | Foto: Policie ČR

Praha - Kriminalisté už obvinili celkem pět osob v souvislosti se zářijovou rvačkou fanoušků Dukly a Slavie v pražském metru. 

Všichni jsou obviněni z trestného činu těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví.

"Nyní jsou všichni stíháni vazebně," uvedla pražská policejní mluvčí Eva Kropáčová. Podle jejích slov se policii zatím nepodařilo dopadnout jednoho muže, který se aktivně na útoku podílel.

"Kriminalisté dalším šetřením zjistili, že je přezdíván jako "Ústečák" a s největší pravděpodobností žije právě v Ústeckém kraji, nebo v oblasti severních Čech," dodala Kropáčová.

Jakékoliv informace mohou svědci poskytnout na telefonní lince 158.

K incidentu došlo v neděli 23. září po fotbalovém zápase mezi Duklou a Slavií ve stanici metra Staroměstská.

Podle dostupných informací napadli fanoušci Slavie dva příznivce Sparty. Útok byl podle policie velmi brutální. Přestože oba muži už leželi nehybně na zemi, útočníci se k nim opakovaně vraceli, kopali do nich, bili je pěstmi, šlapali na ně a tahali je po zemi.

Jeden z napadených mužů z místa po chvíli odešel sám, druhý musel být převezen do nemocnice. Utrpěl otřes mozku, zlomeninu v obličeji, tržné rány a četné pohmožděniny.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy