Policie obvinila 5 lidí kvůli zářijové rvačce fanoušků

Domácí Domácí
11. 10. 2012 12:56
Fotbaloví fanoušci se poprali v pražském metru po zápasu mezi Duklou a Slavií
Po muži ve výřezu policie stále pátrá
Po muži ve výřezu policie stále pátrá | Foto: Policie ČR

Praha - Kriminalisté už obvinili celkem pět osob v souvislosti se zářijovou rvačkou fanoušků Dukly a Slavie v pražském metru. 

Všichni jsou obviněni z trestného činu těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví.

"Nyní jsou všichni stíháni vazebně," uvedla pražská policejní mluvčí Eva Kropáčová. Podle jejích slov se policii zatím nepodařilo dopadnout jednoho muže, který se aktivně na útoku podílel.

"Kriminalisté dalším šetřením zjistili, že je přezdíván jako "Ústečák" a s největší pravděpodobností žije právě v Ústeckém kraji, nebo v oblasti severních Čech," dodala Kropáčová.

Jakékoliv informace mohou svědci poskytnout na telefonní lince 158.

K incidentu došlo v neděli 23. září po fotbalovém zápase mezi Duklou a Slavií ve stanici metra Staroměstská.

Podle dostupných informací napadli fanoušci Slavie dva příznivce Sparty. Útok byl podle policie velmi brutální. Přestože oba muži už leželi nehybně na zemi, útočníci se k nim opakovaně vraceli, kopali do nich, bili je pěstmi, šlapali na ně a tahali je po zemi.

Jeden z napadených mužů z místa po chvíli odešel sám, druhý musel být převezen do nemocnice. Utrpěl otřes mozku, zlomeninu v obličeji, tržné rány a četné pohmožděniny.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy