Policie navrhla obžalovat podezřelého z vražd tří pražských taxikářů

ČTK ČTK
Aktualizováno 16. 6. 2016 10:21
Policie navrhla obžalovat muže, kterého podezírá z dva roky starých vražd tří taxikářů v Praze. Obviněný je nyní ve vězení, kde si odpykává trest za jinou trestnou činnost. Vraždy měly podle vyšetřovatelů loupežný motiv. Muži hrozí až 20 let vězení nebo výjimečný trest.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Irena Hošková\Economia

Praha - Policie navrhla obžalovat muže, jehož viní z vražd tří taxikářů v Praze z roku 2014. Hrozí mu až 20 let vězení nebo výjimečný trest. Obviněný muž je nyní ve vězení, kde si odpykává trest za jinou trestnou činnost. ČTK to řekla mluvčí pražského městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová. Vraždy měly podle vyšetřovatelů loupežný motiv.

Vraždy taxikářů byly více než rok a půl nevyjasněným případem, než byl podezřelý v listopadu 2015 dopaden a obviněn. První zastřelený taxikář byl nalezen předloni 1. února v zaparkovaném autě v Lužické ulici v Praze 2, zastřelen byl pravděpodobně o den dřív. Další dva mrtví taxikáři byli objeveni na polní cestě u Uhříněvsi v noci z 10. na 11. dubna.

Z vražd byl podle Zenklové obviněn muž, který se narodil v roce 1981. Je mu tedy kolem 35 let. "Je stíhán pro zločin vraždy spáchané v úmyslu získat pro sebe majetkový prospěch," uvedla Zenklová. Kromě vražd byl obviněn z nedovoleného ozbrojování. Mluvčí pražských žalobců nechtěla upřesňovat, zda se muž k činu přiznal nebo za jakou trestnou činnost si odpykával trest, když na něj policisté přišli.

Podle dřívějších informací vyšetřovatelé pracovali s verzí, že pachatel řidiče zastavil v centru Prahy a požádal o odvoz na okraj města, kde oběti zastřelil. "Místo, kde byli muži zastřeleni, nebudeme upřesňovat," uvedla Zenklová. Žalobci by podle mluvčí mohli o dalším posunu v případu rozhodnout zhruba za měsíc. Kauzu mohou poslat k projednání soudu, případ však také mohou vrátit policistům k došetření nebo rozhodnout jinak.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na komunální volby

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo.

Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. "Začne hned po volbách sněmovních," řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. "Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy