reklama
 
 

Policie navrhla obžalovat Blytha z usmrcení fanouška

13. 11. 2012 17:47
Zpěvák skupiny Lamb of God při koncertě v Praze shodil mladíka z pódia

Praha - Policie navrhla státnímu zastupitelství obžalovat amerického zpěváka Randyho Blytha, kterého dříve obvinila z usmrcení fanouška během pražského koncertu jeho kapely Lamb of God.

Žalobce nyní spis prostuduje a rozhodne, zda pošle případ k soudu. Řekla to mluvčí pražského městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová.

Zpěvák již dříve odcestoval do USA, uvedl ale, že na soud se vrátí.

Kriminalisté podle Zenklové ukončili vyšetřování a návrh na obžalobu poslali státnímu zastupitelství minulý týden. "Žalobce by chtěl rozhodnout do konce listopadu," dodala Zenklová.

Případ se týká úmrtí fanouška kapely před dvěma roky: Blythe tehdy údajně shodil při vystoupení z pódia mladíka, který později zemřel na následky zranění hlavy.

Zpěváka zadržela policie letos na konci června v Praze, kde měla jeho skupina koncertovat. Soud ho pak poslal do vazby. Policie jednačtyřicetiletého Blytha obvinila z ublížení na zdraví s následkem smrti.

Soud nejdříve rozhodl, že zpěvák může jít na svobodu, pokud zaplatí kauci zhruba čtyři miliony korun. Proti tomu se odvolal státní zástupce a případ znovu projednal soud, který stížnost na propuštění sice zamítl, ale zvýšil kauci na přibližně osm milionů korun.

Blythe poté peníze složil na účet soudu a po celkem pěti týdnech v české vazbě odcestoval zpět do USA.

Zpěvák podle rozhodnutí soudu nemá žádné omezující podmínky, mezi které obvykle patří například povinnost hlásit se v daných termínech na policejní stanici. Po dohodě s advokáty není prý důvod k podezření, že by se Blythe v budoucnu vyhýbal trestnímu řízení.

Blythe sám po návratu z Česka řekl, že se na soud do Prahy vrátí. Podle svých slov chce očistit své jméno, protože si není vědom, že by některému z fanoušků ublížil.

autor: ČTK | 13. 11. 2012 17:47

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama