Policie potvrdila, že u Slovanského ostrova našla tělo pohřešovaného lovce kešek

ČTK ČTK
Aktualizováno 15. 6. 2018 14:33
Muže bezmála týden hledali potápěči pražských hasičů a hlídky poříční police.
Nález těla ve Vltavě | Video: Aktu.cz

Praha - Na Vltavě u Slovanského ostrova v Praze bylo v pátek nalezeno tělo 28letého muže pohřešovaného v souvislosti se sobotní nešťastnou událostí v Motolském potoku. Informoval o tom mluvčí policie Jan Rybanský. Muže bezmála týden hledali potápěči pražských hasičů a hlídky poříční police.

Nezvěstný muž se v sobotu odpoledne vydal s třemi přáteli hledat takzvané kešky ukryté v podzemí Motolského potoka, kde je zastihla prudká bouře s přívalovým deštěm. Dvěma z nich se podařilo zachránit, sedmadvacetiletou ženu našli ještě ten den večer policisté utonulou pod Jiráskovým mostem.

"Okolo 13:00 jsme přijali oznámení o nálezu lidského těla na Vltavě bez známek života," uvedl Rybanský. 

Pátrání začalo hned poté, co dva zachránění hledači kešek oznámili, že s nimi ve čtyřkilometrové stoce byli ještě dva lidé. Ještě večer našli utonulou ženu, pohřešovaného muže hledali zatím marně. Policisté a potápěči postupně prohledávali dno řeky v místech, kde Motolský potok po čtyřech kilometrech pod zemí ústí na smíchovské náplavce do řeky, Vltavu po proudu postupně až k Trojskému mostu i celou podzemní stoku.

Geocaching, kterému se čtveřice mladých lidí věnovala, je hra na pomezí sportu a turistiky, kdy se v terénu hledají ukryté schránky pomocí satelitní navigace. V Česku si získala velkou oblibu.

 

Právě se děje

Další zprávy