Policie hledá muže, který neúspěšně přepadl poštu v Praze 10

ČTK ČTK
6. 12. 2014 17:00
Pracovnice za přepážkou na jeho opakované oznámení o přepadení nereagovala a muž odešel z pobočky s prázdnou.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Policie ČR

Praha - Poštu v Praze 10 se v pátek dopoledne pokusil přepadnout neznámý muž, který vzbuzoval dojem, že v kapse drží zbraň. Pracovnice za přepážkou ale na jeho opakované oznámení o přepadení nereagovala a muž odešel z pobočky s prázdnou. Policie po podezřelém pátrá a současně varuje, že by mohl svůj čin zopakovat.

Podezřelému, který přišel na poštu v ulici Plk. Mráze krátce po desáté hodině, bylo 20 až 30 let a byl 170 až 180 centimetrů vysoký, štíhlé postavy. Mluvil česky a na sobě měl černou mikinu s kapucí, šedou bundu se světlým nápisem na zádech, tmavě modré kalhoty, šedý pletený kulich a černé sportovní boty s bílou podrážkou.
Jakékoli informace o hledaném policisté přijmou na kterékoli své služebně nebo na lince 158.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Exploze kyslíkové nádoby při opravě bojleru poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal několik zraněných, uvedla ruská média s odvoláním na záchranáře. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku. Záchranáři zprvu pátrali po desítce pohřešovaných osob, ale všichni o sobě dali brzo vědět, uvedla televize Rossija 24.

Exploze, která podle TASS nastala při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. "S velvyslanectvím je vše v pořádku, všichni pracovníci jsou v pořádku, budova nijak neutrpěla," ujistila slovenská ambasáda podle TASS.

Zdroj: ČTK
Další zprávy