Neznámý muž v Praze znásilnil nezletilého chlapce. Policie hledá důležitého svědka

ČTK ČTK
Aktualizováno 21. 1. 2016 16:17
Pražští kriminalisté hledají svědka, který by mohl pomoci vypátrat pachatele možného znásilnění nezletilého chlapce z loňského října. Neznámý pachatel se mravnostního trestného činu dopustil loni 10. října v podvečer v lesoparku v blízkosti ulice Podvinný mlýn v Praze 9. Svědek byl podle záznamu kamer poblíž tohoto místa a také se pohyboval na trase metra B mezi stanicemi Černý Most a Vysočanská. "Jednalo se o muže, který byl ve věku okolo 18 až 20 let, vysokého 170 až 175 cm, hubené postavy a světlé pleti," uvedl Daněk. Na sobě měl modročernou látkovou bundu, modrošedé džínsy a černé kotníčkové boty. Hovořil česky bez přízvuku. Informace o svědkovi mohou lidé volat na tísňovou linku 158.
Video: Policie ČR
 

Právě se děje

před 56 minutami

Španělská policie odhalila nelegální továrnu na cigarety, zabavila přes tři miliony cigaret

Policie na jihu Španělska odhalila tajnou podzemní továrnu na výrobu cigaret. Informuje o tom agentura AP. Podle policie jde o první odhalení takovéto továrny v Evropské unii.

Továrna se nacházela čtyři metry pod koňskými stájemi ve španělské provincii Málaga. Byla vybavena obytnými prostory a postelemi pro pracovníky. Vchod zakrýval dopravní kontejner.

Ze zpráv španělské policie a evropského policejního úřadu Europol vyplývá, že v důsledku odhalení továrny bylo zadrženo 20 osob z Británie, Ukrajiny a Litvy.

Podle Europolu byli dělníci nuceni pracovat v mimořádně nebezpečných podmínkách a nesměli bez svolení továrnu opustit. Továrna vyráběla 3500 cigaret za hodinu.

Policie při zásahu proti továrně zabavila přes tři miliony cigaret, velké množství hašiše a marihuany a tři zbraně, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Zdroj: ČTK
Další zprávy