Policie hledá majitele bundy, ležela u Aniččina batohu

Michal Kalina
9. 2. 2011 12:23
Dívka zmizela v polovině října, pátrání je zatím bezvýsledné
Foto: Policie ČR

Praha - Policie neustává v pátrání po ztracené Aničce Janatkové.

Po několika týdnech mlčení oznámila, že hledá majitele tašky a bundy, které našla poblíž jejího batohu v pražské Tróji.

"Uvedené věci mohou pocházet z trestné činnosti majetkového charakteru," upřesnila pražská policejní mluvčí Andrea Zoulová s tím, že na místě zmizení devítileté dívky zajistili kriminalisté více stop. Majitele tašky a bundy ale dosud neznají.

Je možné, že věci někdo ukradl a majitel krádež nenahlásil. V bundě byl ještě růžovo-bílý kapesník a hašlerka.

Měsíce bezvýsledného pátrání

Taška, která ležela nedaleko místa Anničina zmizení
Taška, která ležela nedaleko místa Anničina zmizení | Foto: Policie ČR

Policie rovněž hledá možné svědky, kteří se loni 13. října po poledni pohybovali poblíž vily Janatkových. Podle Zoulové měli jít ve směru od Trojské ulice k ulici Nad Písečnou a opačně. Vyzývá je, aby se přihlásili a byli tak nápomocni při vyšetřování zmizení školačky.

Anička Janatková zmizela v polovině října cestou ze školy. Při opakovaném prohledávání okolí nalezli policisté její batoh a klíče. Hlavním podezřelým je zatím Otakar T., který se v místě pohyboval. Na batohu Aničky našli experti jeho DNA.

I přes opakovanou výzvu dívčiných rodičů, že zaplatí výkupné 3,5 milionu korun, se nikdo věrohodný neozval. Stejně tak četná oznámení od lidí k jejímu vypátrání nevedla.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Francouzské jaderné elektrárny mohou zůstat v provozu o deset let déle, pokud provedou nezbytnou údržbu

Více než polovina nejstarších jaderných reaktorů provozovaných francouzskou elektrárenskou společností EDF bude moci zůstat v provozu o deset let déle, než se předpokládalo, pokud na nich firma provede nezbytnou údržbu. Ve čtvrtek o tom rozhodl francouzský úřad pro jadernou bezpečnost (ASN), který tím prodloužil životnost 32 reaktorů o výkonu 900 megawattů ze 40 na 50 let, uvedla agentura Reuters. Dlouho očekávané rozhodnutí přichází v době, kdy se řada z 58 reaktorů provozovaných EDF a postavených v 70. a 80. letech pomalu blíží konci své životnosti.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Novela volebního zákona zachová 14 krajů i dvě vyšší hranice pro koalice ke vstupu do Sněmovny

Volební novela zachová 14 volebních krajů. Jejich nahrazení jedním volebním obvodem, jak to variantně navrhla vláda, je kvůli postoji Senátu mimo hru. Novela také přinese dva zvýšené limity pro vstup koalic do horní komory. Novinářům to ve čtvrtek po jednání vedení obou komor řekli jejich předsedové Miloš Vystrčil (ODS) a Radek Vondráček (ANO).

Sněmovna by podle jejího předsedy Vondráčka mohla volební novelu schválit během měsíce. Mimořádná schůze k lidovecké volební novele, o kterou požádala koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL), bude podle Vondráčka zřejmě příští čtvrtek. Na další mimořádné schůzi bude projednána i vládní volební novela, o kterou vládní poslanci teprve požádají.

Na tom, jaké budou vstupní limity pro vstup koalic do Sněmovny, zatím podle Vystrčila dohoda není. Ve hře je například to, že by dvoučlenné koalice potřebovaly získat alespoň sedm procent voličských hlasů a vícečlenné devět procent. Bez zavedení těchto limitů by koalice musely získat k zisku poslaneckých mandátů pět procent hlasů stejně jako jednotlivé strany a hnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy