Policie hledá agresivního pejskaře. Zmlátil cyklistu, který se snažil vyhnout psovi bez vodítka

ČTK ČTK
3. 6. 2018 12:30
Útoku agresivního muže v pražských Letňanech přihlížel syn napadeného.
Pravděpodobná podoba agresivního pejskaře a fotka zraněného cyklisty.
Pravděpodobná podoba agresivního pejskaře a fotka zraněného cyklisty. | Foto: Policie ČR

Praha - Policisté zveřejnili pravděpodobnou podobu agresivního pejskaře, který v dubnu zbil cyklistu tak, že napadený skončil na jednotce intenzivní péče.

Cyklistovi vběhl do cesty pes útočníka. Muž se chtěl psovi vyhnout, ale o zvíře zavadil, načež ho pejskař zbil a zkopal. Na webu policie to dnes oznámil policejní mluvčí Jan Daněk.

Cyklista byl napaden koncem dubna v lesoparku v pražských Letňanech u Toužimské ulice.

"Celý incident odstartovala banální záležitost, když cyklistovi vběhl pod kolo volně pobíhající labrador. Tomu se muž na kole snažil vyhnout, ale i přes usilovné brzdění se předním kolem psa dotkl," popsal situaci Daněk. "To rozzuřilo jiného muže, pravděpodobně majitele psa, který na cyklistu zaútočil," doplnil.

Útočník pětatřicetiletého cyklistu začal bít pěstmi do hlavy a kopat kolenem do horní poloviny těla, až napadený skončil na zemi. Pak útočník odešel i se psem pryč. "Celému incidentu přihlížel desetiletý syn poškozeného, který si pak všiml, že agresor nastoupil do tmavého vozidla a odjel pryč," sdělil mluvčí.

Policisté již prověřili celé okolí incidentu, ptali se pejskařů v Letňanech a prohlédli kamerové záznamy, ale nic z toho jim zatím nepomohlo pachatele vypátrat. Proto s napadeným sestavili identikit, tedy pravděpodobnou podobu útočníka, a prosí o pomoc při pátrání po podezřelém veřejnost. Lidé se mohou s informacemi k případu obracet na linku 158.

Útočník je podle policie asi ve věku 30 až 35 let, zhruba 190 centimetrů vysoký a štíhlé svalnaté postavy. Má krátké hnědé až zrzavé vlasy a plnovous stejné barvy. Oblečen byl v době útoku do šedého trička a kraťasů a na nohou měl světlé sportovní boty. Pes, kterého venčil, byl černý krátkosrstý labrador.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 17 minutami

Vytlačili jsme americký torpédoborec z ruských vod, hlásí Moskva

Ruská vojenská loď vytlačila americký torpédoborec z ruských teritoriálních vod v Japonském moři na Dálném východě, uvedlo v úterý ruské ministerstvo obrany. Torpédoborec USS John S. McCain třídy Arleigh Burke podle Moskvy pronikl dva kilometry za hranici mezinárodních vod do zálivu Petra Velkého, u kterého se nachází i město Vladivostok, kde je velitelství ruského Tichooceánského loďstva.

Americký torpédoborec se podle vyjádření ministerstva, ze kterého citovala agentura Interfax, několik dní plavil v Japonském moři. Ráno narušil ruské teritoriální vody, přestože jej ruský torpédoborec Admirál Vinogradov, označovaný Rusy za velkou protiponorkovou loď, varoval před nepřípustností takového počínání i před možností taranu, tedy úmyslného nárazu ruské lodi do amerického plavidla.

"Po výstraze a změně kurzu Admirála Vinogradova americký torpédoborec okamžitě vplul do neutrálních vod. Opakované pokusy znovu vplout do ruských vod nepodnikl," konstatovalo ministerstvo.

Americké námořnictvo reagovalo prohlášením, že torpédoborec John S. McCain "uplatnil právo na plavbu" v dané oblasti, na kterou Rusko vznáší "přehnané nároky". Námořnictvo nezveřejnilo podrobnosti o incidentu. Uvedlo nicméně, že americká loď se plavila v oblasti, kterou USA za ruské teritoriální vody neuznávají. Oblast je sporná od roku 1984, kdy ji za součást svých vod označil Sovětský svaz. Rusko na nároku trvá.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Slavia si v Lize mistryň zahraje s Fiorentinou, Spartu vyzve Glasgow

Fotbalistky Sparty se v 1. kole Ligy mistryň utkají s Glasgow City, další pražský celek Slavii čeká italská Fiorentina. Rozhodl o tom dnešní los ve švýcarském Nyonu. První zápasy se odehrají 8. a 9. prosince, odvety o týden později.

Sparťanky jsou v Lize mistryň pojedenácté z 12 sezon. V posledních dvou ročnících ale pokaždé vypadly v úvodním kole. "Glasgow se pro nás může jevit jako nejschůdnější los, ale minulý rok byly ve čtvrtfinále. Takže určitě kvalitu mají. Věřím, že se dobře připravíme a přes Glasgow postoupíme," citoval klubový Twitter záložnici Kateřinu Bužkovou.

Slávistky se v soutěži představí posedmé za sebou. V 1. kole vypadly pouze v ročníku 2014/15 s Barcelonou. V minulé sezoně nestačily v osmifinále na Arsenal. Zatímco sparťanky začnou doma, slávistky odehrají první zápas v Itálii.

Hráčky Lyonu, které ovládly Ligu mistryň pětkrát za sebou a celkově sedmkrát v historii, což je v obou případech rekord, čeká Juventus Turín s českou útočnicí Andreou Staškovou.

V aktuální sezoně bude hrát 32 týmů naposledy vyřazovacím způsobem. Od příštího ročníku se formát soutěže změní, 16 mužstev bude hrát ve čtyřech čtyřčlenných skupinách.

Další zprávy