Opilý policista naboural na Vinohradech přes padesát aut. Za nehodu v opilosti už byl souzen loni

ČTK ČTK
Aktualizováno 13. 4. 2016 6:56
51 aut naboural v úterý odpoledne na pražských Vinohradech řidič terénního auta. Řidič byl dopaden ještě ve voze. Dechovou zkoušku na alkohol odmítl, ale souhlasil s odběrem krve. Zadrženým řidičem má být bývalý policejní pedagog a důstojník Karel Kadlec, souzený za loňskou nehodu pod vlivem alkoholu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Praha - Více než 50 aut naboural v úterý odpoledne na pražských Vinohradech řidič terénního vozu. Později se ukázalo, že za volantem byl šestačtyřicetiletý policista, který řídil pod vlivem alkoholu a podobného činu se nedopustil poprvé. Podle neoficiálních informací je zadrženým řidičem bývalý policejní pedagog a důstojník Karel Kadlec, souzený za loňskou nehodu pod vlivem alkoholu.

Mluvčí pražské policie Andrea Zoulová sdělila, že škoda na vozech zatím nebyla vyčíslena a zřejmě nikdo nebyl při incidentu zraněn. "Byť podle několika svědeckých výpovědí muž některé osoby přímo ohrožoval," dodala.

Řidič byl dopaden ještě ve voze. Dechovou zkoušku na alkohol na místě odmítl, později se jí ale podrobil během lékařské prohlídky společně s odběrem krve. "Je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, a to s ohledem na to, že orientační dechová zkouška ukázala hodnotu převyšující jedno promile alkoholu," uvedla Zoulová. Vzhledem ke škodám na autech může být obviněn také z poškození cizí věci. Policie zatím eviduje celkem 51 nabouraných vozidel, škoda se bude odhadovat v následujících dnech.

Vzhledem k tomu, že muž je policista, si případ v nejbližší době převezme Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), doplnila policejní mluvčí.

Kvůli nahlášeným nabouraným vozům vyjížděli policisté do Šumavské ulice. Řidič, který má podle policie nehody na svědomí, byl ještě ve svém terénním autě dopaden v nedaleké Máchově ulici.

Kadlec loni v březnu v Praze podle obžaloby neubrzdil svůj jeep a narazil do auta, které před ním zastavilo kvůli chodcům na přechodu. S řidičkou se chtěl na místě domluvit, aby mohl hned odjet, ale při couvání naboural i auto asistenční služby. Přivolaní policisté mu naměřili 1,5 promile alkoholu v dechu, odběr krve Kadlec odmítl.

Kadlec pak u soudu tvrdil, že v noci před nehodou vypil dvě piva a čtyři panáky tvrdého alkoholu. Krev prý neodevzdal kvůli tomu, že ho urazil lékař. Obvodní soud pro Prahu 2 nejprve policistu nepotrestal s odůvodněním, že se jedná jen o přestupek. Městský soud v Praze ale následně vyhověl stížnosti státního zástupce a případ nižšímu soudu vrátil. Ministr vnitra postavil ke konci loňského roku Kadlece mimo službu a policejní důstojník byl také odvolán z funkce na Policejní akademii.

Ukazovat jen na řidiče pod vlivem drog je mediální vábnička, říká adiktolog Tomáš Zábranský. Podle Karla Bačkovského se resort vnitra pouze snaží zamezit, aby lidé se zákazem řídit usedali za volant. | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 19 minutami

Vicepremiér Hamáček zkolaboval, v péči lékařů ale není. Řekl to Blesku. Kvůli indispozici nebude odpoledne ve sněmovně, večer chce dorazit na grémium

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Zeman navrhl místo v radě Ústavu pro studium totalitních režimů historika Šustka

Prezident Miloš Zeman navrhl Senátu na post dlouhodobě neobsazeného člena rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) historika Vojtěcha Šustka. Na Twitteru to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Podrobnosti o navrhovaném historikovi neuvedl. Šustek pracuje jako archivář Archivu hlavního města Prahy v oddělení fondů státních orgánů.

Rada ÚSTR má ze zákona sedm členů, které volí Senát. Čtyři členy rady navrhují občanská sdružení, dva sněmovna a jednoho prezident.

Od ledna 2017 je v radě neobsazeno místo po zesnulé Naděždě Kavalírové, která byla dlouholetou předsedkyní Konfederace politických vězňů. Prezident Zeman dosud za ni nenabídl Senátu náhradu, kterou by horní komora akceptovala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy