Police pátrá po pachateli, který v Praze zapálil bezdomovce

ČTK ČTK
14. 8. 2019 15:53
Kriminalisté vyšetřují případ osmapadesátiletého bezdomovce, kterého ve spánku v křoví na pražském Proseku zřejmě někdo zapálil. Muž spal v křoví mezi Harrachovskou a Cvikovskou ulicí. Několik minut po půlnoci přišel do kasina v Harrachovské ulici, doutnalo na něm oblečení a prosil obsluhu o pomoc. Těsně před odvozem do nemocnice záchranářům řekl, že ho někdo zapálil. Muž je popálený na více než 40 procentech těla a zůstává v nemocnici. Policie případ vyšetřuje pro podezření z těžkého ublížení na zdraví a hledá svědky, kteří by jí události z noci na 8. července pomohli objasnit.
Foto: Policie ČR
 

Právě se děje

před 40 minutami

V Senátu USA začala rozhodující fáze soudní žaloby na Trumpa, je obviněný ze zneužití úřadu a obstrukcí

Debatou o organizaci a pravidlech jednání začala v Senátu USA rozhodující fáze soudní žaloby na Trumpa. Je obviněn ze zneužití úřadu a obstrukcí.

Z rozhodnutí Sněmovny reprezentantů, kde mají převahu opoziční demokraté, je šéf Bílého domu obviněn ze zneužití úřadu a obstrukce Kongresu. Konečný verdikt vynese Senát, kde mají převahu Trumpovi republikáni.

Jednání Senátu je veřejné, podle průzkumů ho bude v televizi sledovat velká většina Američanů. Senátoři ale mohou kdykoli vyhlásit debatu za uzavřenou.

Jednání vymezují poměrně přísná pravidla, členové Senátu při sobě nesmějí mít ani mobilní telefony. Sám Trump v době zahájení procesu ve Spojených státech není, účastní se Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu. Na twitteru, který s oblibou používá ke komunikaci s národem, zatím zahájení takzvaného impeachmentu nekomentoval.

Zdroj: ČTK
Další zprávy