Podvodník nabízel za úplatek pronájem prostor Prahy 1, policie ho zadržela

ČTK ČTK
4. 11. 2019 13:17
Policie zadržela člověka, který podnikateli nabízel za úplatek 100 000 korun zprostředkování pronájmu nebytových prostor patřících městské části Praha 1. Podnikatel se obrátil na radního Davida Bodečka (piráti), který kontaktoval policii. Člověk, který požadoval úplatek, byl podle radnice dopaden při přebírání peněz a u sebe měl falešné listiny s razítky města.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Cushman & Wakefield

V případu podle mluvčí městské části Kateřiny Písačkové figurovaly zfalšované dokumenty s razítky městské části a pražského magistrátu, které se týkaly mimo jiné povolení umístit bankomat firmy Euronet do provozovny.

"Případ je pro mě alarmující. Ochota podnikatelů platit prostředníkům je známkou přinejmenším netransparentního prostředí, které jsme po předchozí radnici s ODS a TOP 09 zdědili," uvedl starosta Prahy 1 Pavel Čižinský (Praha 1 sobě).

Policisté již v případu zahájili trestní řízení pro podezření z několika činů, řekla mluvčí policie Eva Kropáčová. Bližší informace nechtěla s ohledem na vyšetřování uvést. Není to první případ, kdy policie řešila pronájmy prostor v majetku Prahy 1.

Za prodej bytů čelí obvinění přes 30 lidí včetně exstarosty Lomeckého 

Podobný případ se v Praze 1 objevil i za minulého vedení radnice, kdy v kauze figuroval tehdejší zastupitel Martin Skála (dříve ODS). Toho začala v roce 2017 vyšetřovat policie kvůli tomu, že údajně za úplatky nabízel zprostředkování pronájmů prostor městské části k podnikatelským účelům. Skála poté rezignoval na zastupitelský mandát a vystoupil z ODS. Loni ho státní zástupce spolu s dalšími podezřelými v kauze obžaloval.

Policie před časem také obvinila přes 30 lidí včetně bývalého starosty Oldřicha Lomeckého (dříve TOP 09) a jeho zástupce Daniela Hodka (ČSSD) kvůli tomu, že jako zastupitelé hlasovali pro prodej bytů za ceny, které byly podle znalců nižší než obvyklé. Podle znaleckého posudku, který policie zadala, bylo pod cenou prodáno více než 20 bytů, a vznikla tak škoda zhruba 40 milionů korun.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Německá ekonomika se těsně vyhnula recesi, HDP vzrostl o 0,1 procenta

Německá ekonomika se ve třetím čtvrtletí těsně vyhnula recesi. Hrubý domácí produkt se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 0,1 procenta po poklesu 0,2 procenta v období duben až červen. Vyplývá to z údajů, které ve čtvrtek zveřejnil spolkový statistický úřad.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Střelba na škole na východě Ruska: dva mrtví a tři zranění

Jednoho člověka zabil a další tři zranil útočník, který ve čtvrtek střílel na vysoké škole ve východoruském Blagověščensku. Policie podle agentury TASS uvedla, že motivem mladíka, který byl studentem školy a který poté spáchal sebevraždu, byly zřejmě spory se spolužáky.

"Na místě jsme našli těla dvou mladých lidí včetně útočníka," uvedla místní pobočka ruského ministerstva vnitra. Dodala, že zbraň měl registrovanou 19letý muž, který je považován za střelce. Útočníkovou obětí je rovněž 19letý student. V nemocnici skončili tři mladí lidé, stav dvou z nich byl označen jako středně vážný, oba podle médií museli podstoupit operaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy