Podívejte se, jak se do Prahy vrátil Woodrow Wilson

Podívejte se, jak se do Prahy vrátil Woodrow Wilson
Havel, který v těchto dnech slaví 75. narozeniny, se akce zúčastnil, neobjevil se ale na hlavním pódiu mezi řečníky.
Mezi řečníky naopak nechyběl prezident Václav Klaus, americký velvyslanec Norman Eisen (vlevo) a bývalá ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightová.
"Nikdy nesmíme změnit své odhodlání bojovat společně, bránit svobodu a hledat pravdu. Vytrvat v našem společném úsilí vedoucím k budování lepšího a svobodnějšího života v našich vlastních zemích," uvedla během slavnosti Albrightová.
Prezident Václav Klaus pokládá věnec pod Wilsonovu sochu. "Já jsem tady to místo vždycky spojoval s Woodrow Wilsonem. To že měl ten pomník takové osudy přesně dokresluje složitou historii naší země ve 20. století," řekl Klaus novinářům po odhalení pomníku. "To že se sem vrátil je symbolicky nesmírně důležité," doplnil.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
5. 10. 2011 21:25

Praha - Ve Vrchlického sadech v Praze před hlavním nádražím byl ve středu slavnostně odhalen pomník někdejšího amerického prezidenta Woodrowa Wilsona. Bronzovou sochu před 70 lety strhla nacistická vojska.

Slavnosti se zúčastnila řada osobností, mimo jiné prezident Václav Klaus i jeho předchůdce Václav Havel.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Manželé Kottovi z kauzy Rath nastoupili do vězení

Manželé Petr a Kateřina Kottovi nastoupili do vězení, kde si bude každý z nich odpykávat šestiletý trest za ovlivňování tendrů Středočeského kraje. ČTK to řekl důvěryhodný zdroj. Někdejší poslanec za ODS a bývalá ředitelka kladenské nemocnice podle rozsudku zmanipulovali zakázky na rekonstrukci zámku Buštěhrad a hostivického gymnázia, přijali na úplatcích téměř 17 milionů korun a sedm milionů předali tehdejšímu hejtmanovi Davidu Rathovi (dříve ČSSD).

Další zprávy