Lépe začleněný, ale také dražší. Podívejte se, jak má vypadat nová část okruhu Prahy

Lépe začleněný, ale také dražší. Podívejte se, jak má vypadat nová část okruhu Prahy
Nákres poslední nedokončené východní části vnitřního okruhu Prahy tak, jak jej navrhuje nová studie.
Městský (vnitřní) okruh má ve výsledku měřit 32 kilometrů a je z něj dokončeno 70 procent. Chybí stavby o celkové délce 10,2 kilometru.
Povltavská - předchozí návrh.
Povltavská - současný stav.
Foto: Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy
Domácí Domácí
Aktualizováno 26. 9. 2019 11:24
Stejně jako Prahu obepíná nedokončený vnější obchvat, také vnitřní okruh je hotový jen zčásti. Hlavní město představilo novou studii na jeho dostavbu, která sází na jeden tunel dlouhý 8,5 kilometru. Vedení téměř celého úseku pod zemí má méně zasahovat do světa na povrchu, na řadě míst zklidnit dopravu a vrátit do ulic život a zeleň. Cena stavby může podle odhadů přesáhnout 85 miliard korun.
 

Právě se děje

před 12 minutami

V Katalánsku policie zadržela 25 demonstrantů, zraněných je nejméně 74

Pětadvacet osob zadržela policie při úterních demonstracích v Barceloně a dalších katalánských městech, které vypukly po pondělním rozsudku nad separatistickými politiky.

Potyčky s policií, v něž úterní demonstrace mnohdy přerostly, si vyžádaly nejméně 74 zraněných, informoval dnes list La Vanguardia. Španělská vláda násilí odsoudila a uvedla, že jejím cílem je zachovat v Katalánsku bezpečnost.

Nejvíce lidí místní policie podle listu La Vanguardia zadržela během střetů ve městě Tarragona (13), dalších osm ve městě Lleida, tři v Barceloně a jednoho ve městě Sabadell.

před 37 minutami

Írán už od léta drží francouzského vědce i jeho kolegyni

Íránské úřady zadržely a uvěznily francouzského vědce Rolanda Marchala z Pařížského institutu politických věd, informoval list Le Figaro. Teherán Marchala drží podle deníku už od léta, a to společně s jeho francouzsko-íránskou kolegyní Faribou Adelkhahovou, o jejímž zadržení psala íránská média v červenci. Vědkyně byla zatčena pro podezření ze špionáže, důvod Marchalova zadržení zatím není jasný.

Marchalovi tamní úřady povolily setkání s francouzskými diplomaty a přesunuly ho do běžné věznice. V případě Adelkhahové Teherán v říjnu oznámil, že požadavek Francie na propuštění šedesátileté vědkyně s dvojím občanstvím je vměšováním se do vnitřních záležitostí Íránu a vyřešení situace nijak nepomůže.

Další zprávy