Pod čisticím vozem se v Praze propadla vozovka, auto musel vyprostit jeřáb

Domácí Domácí
Aktualizováno 2. 8. 2018 10:17
Vozidlo vážilo 16 tun a bylo zaklíněné zadní nápravou v propadlé části komunikace v kanálu.
U křižovatky ulic Mánesova a Italská v Praze se pod čisticím vozem propadla vozovka. Vyprostil ho jeřáb. | Video: Aktu.cz

Praha - V Praze na Vinohradech u křižovatky Mánesovy a Italské ulice se ráno pod vozem, který čistí kanalizace, propadla vozovka zhruba o dva metry. Hasiči auto zaklíněné v propadlé části komunikace v kanálu pomocí jeřábu vyprostili. Nikomu se nic nestalo. Vyplývá to z informací mluvčích policie a hasičů.

"Propad by měl být o dva metry," řekla policejní mluvčí Andrea Zoulová. V době zásahu hasičů bylo okolí nehody uzavřeno. Po vyproštění vozidla se částečné omezení týká místa propadu vozovky na křižovatce. Úsek je osazen dopravním značením. "Celá věc je šetřena jako dopravní nehoda," dodala.

Podle informací hasičů z twitteru vážilo vozidlo 16 tun a bylo zaklíněné zadní nápravou v propadlé části komunikace v kanálu. Vůz patří pražské firmě Herčík a Kříž. "Je to náš vůz, jsem rád, že se nikomu nic nestalo," řekl Jan Kříž z vedení firmy. Škodu na voze odhadl zhruba na 100 tisíc korun.

Pracovníci z Technické správy komunikací (TSK) prověřují okolnosti události. "Zatím nemám bližší informace," řekla mluvčí TSK Barbora Lišková.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnici D4 směrem na Prahu uzavřely na tři hodiny dvě dopravní nehody

Kvůli dvěma na sobě nezávislým nehodám mezi Příbramí a Dobříší byla ráno zhruba tři hodiny uzavřena dálnice D4 ve směru na Prahu. Policie odkláněla dopravu na sjezdu číslo 41 u Dubence, zpět na dálnici se auta vrací na exitu 32. Objízdná trasa vede po souběžné silnici přes obec Obořiště.

Při nehodách se nikdo nezranil, řekla příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová. K haváriím došlo na 34. kilometru kolem 5:30. Podle mluvčí do sebe při jedné z nehod narazila tři auta, při druhé dva vozy. Příčinu havárií policisté vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy