Po nálezu tlakové lahve hasiči evakuovali 56 lidí

ČTK ČTK
31. 5. 2011 10:26
Na místo vyjela protichemická jednotka a lahev předala odborníkům
Foto: HZS Královehradeckého kraje

Praha - V Nebušicích na severozápadním okraji Prahy v ulici Pod Hláskem museli hasiči v pondělí večer evakuovat 56 lidí ze 13 objektů.

Důvodem byl nahlášený nález neznámé tlakové nádoby tmavě zelené barvy. Na místo byla vyslána protichemická jednotka, sdělila  mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová. Podle ní se pravděpodobně jednalo o tlakovou láhev s obsahem plynu chlóru.

"Nález byl nahlášen v 18:52, v okolí místa nálezu byla vytyčena nebezpečná zóna 100 metrů a dopravní komunikace v obci Nebušice byly policií po dobu zásahu uzavřeny," uvedla mluvčí.

Hasiči pracovali v přetlakových ochranných oblecích a v dýchací technice. "Tlaková láhev byla ve 21:17 naložena do kontejneru a uložena do pískového lože, poté byla za doprovodu hasičů a policie převezena do Státního ústavu jaderné, chemické a biologické ochrany (SÚJCHB) Kamenná u Příbrami," upřesnila Adamcová.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Jihokorejský ministr, který měl řešit korupci ve vládě, kvůli vlastním skandálům nabídl rezignaci. V úřadu byl od začátku září

Nový jihokorejský ministr spravedlnosti Čo Kuk, jehož jmenování kvůli korupčnímu skandálu jeho rodiny vyvolalo v zemi demonstrace a otřáslo místní liberální vládou, dnes nabídl rezignaci. Informovaly o tom dnes agentury Reuters a AP. Zatím podle nich není jasné, zda jihokorejský prezident Mun Če-in demisi přijme.

Hlava státu Čoa jmenovala do funkce 9. září, jeho hlavním úkolem bylo dovést do konce reformu prokuratury. Cílem reformy je poskytnout více pravomocí policii a vytvořit zvláštní agenturu, která by se zabývala korupčními kauzami vysoce postavených vládních činitelů.

Příchod dřívějšího prezidentova poradce pro občanské záležitosti a profesora práva vyvolal protesty, protože úřady vyšetřují finanční investice jeho rodiny a také sporné přijetí jeho dcery na univerzitu. V Soulu ale manifestovali i Čoovi příznivci, kteří kauzu označovali za umělou a hon na čarodějnice. Sám Čo popírá, že by se dopustil něčeho nezákonného.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Svíce u Gottovy vily na Bertramce se na přání rodiny zatím odklízet nebudou

Termín úklidu byl na přání rodiny odložen, zatím není známo na kdy. Lidé začali chodit spontánně k vile 2. října, kdy bylo oznámeno úmrtí osmdesátiletého zpěváka. Místo zaplavili svíčkami, květinami, vzkazy, fotografiemi, plyšáky, balonky a dalšími předměty.

"Na přání rodiny se termín úklidu pietního místa Nad Bertramkou posouvá, přesný termín zatím není znám. Vše řeší hlavní město Praha přímo s rodinou," napsala mluvčí TSK Lišková.

před 41 minutami

Čínský vývoz i dovoz v září klesly více, než se čekalo, může za to slabší celosvětová poptávka a americká cla

Vývoz z Číny v září klesl více, než se čekalo a dovoz se snížil již pátý měsíc za sebou. Na vývoz má negativní dopad slabší globální poptávka a rostoucí americká cla na čínské zboží. Pokles dovozu pak ukazuje, že domácí poptávka je slabá. Druhá největší ekonomika světa tak bude zřejmě potřebovat další stimulaci ekonomiky, napsala agentura Reuters.

Vývoz ze země se v září podle údajů celního úřadu snížil meziročně o 3,2 procenta, zatímco analytici čekali pokles jen o tři procenta. Dovoz se pak propadl o 8,5 procenta místo očekávaných 5,2 procenta.

Bilance zahraničního obchodu však skončila v přebytku 39,65 miliardy USD (928,2 miliardy korun). V srpnu přebytek činil 34,84 miliardy USD a analytici čekali, že se sníží na 33,3 miliardy USD. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy