Foto: Tady vznikla Stínadla i Dopplerův jev. Pitoreskní procházka čtvrtí kolem Anežského kláštera

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Anežsko-haštalská čtvrť. Bývalá periferie Starého Města pražského. Území patřilo Přemyslovcům odnepaměti, tedy ještě dříve, než uchvátili vládu nad českou zemí.
Královská dcera a neúspěšná nevěsta zasvětila svůj život službě Bohu a lidem. Stále žije.
Národní galerie pořádá letní slavnosti. Zve i na komentovanou prohlídku
"Sraz je ve vestibulu Kláštera sv. Anežky České. Prohlídka se koná za každého počasí a počtu návštěvníků a vstup je zdarma," slibují organizátoři.
Je vedro a průvodce Max Hutar se snaží přesvědčit procházky chtivé návštěvníky, že jich je opravdu moc.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
3. 6. 2018 18:15
Anežka žije! Už podruhé pořádá Národní galerie letní program pro své návštěvníky. Komentovanou prohlídku bývalé anežsko-haštalské čtvrti na periferii středověkého města si můžete projít i s námi. Dnes leží v centru Prahy a moc chudinského tu nezbylo.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Španělské státní dráhy Renfe Operadora jednají o převzetí podílu 50 procent ve společnosti Leo Express. Informoval o tom list El País

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy