reklama
 
 

Piráti v Praze stále trvají na menšinové koalici bez ODS, dohoda je v nedohlednu

10. 12. 2015 12:42
Pražští piráti nadále trvají na tom, že do koalice na pražském magistrátu vstoupí pouze v případě, že v ní nebude ODS. Mohla by tak vzniknout menšinová koalice TOP 09, Trojkoalice, nezávislých kolem Tomáše Hudečka a Pirátů, kterou by ODS podporovala. Předseda pražské ODS Filip Humplík uvedl, že strana je případně připravena vstoupit do koaličního projektu bez účasti v radě. TOP 09 by spolu s Trojkoalicí, nezávislými a Piráty získala v zastupitelstvu 27 hlasů, s podporou klubu ODS by koalice měla pohodlnou většinu 35 hlasů.

Praha - Pražští Piráti trvají na menšinové koalici s podporou ODS nebo jiných zastupitelů. Po dnešním koaličním jednání to řekl předseda klubu zastupitelů za Piráty Jakub Michálek. Všech pět partnerů nově vznikající koalice se sejde na začátku příštího týdne.

"Trváme na nabídce, kterou jsme předložili v pondělí. O žádné jiné variantě nejednáme," uvedl Michálek. Piráti na začátku týdne navrhli, aby v radě usedla TOP 09, Trojkoalice nezávislí kolem Tomáše Hudečka a Piráti.

Vládli by s podporou ODS nebo případných odpadlíků ANO. TOP 09 ovšem dál preferuje širokou koalici. Dnes to na dotaz novinářů zopakoval Jiří Nouza (TOP 09). Předseda pražské ODS Filip Humplík uvedl, že strana je případně připravena vstoupit do koaličního projektu bez účasti v radě.

V komunálních volbách těsně druhá TOP 09 by spolu s Trojkoalicí, nezávislými a Piráty získala v pětašedesátičlenném zastupitelstvu 27 hlasů, s podporou osmičlenného klubu ODS by koalice měla pohodlnou většinu 35 hlasů.

Po loňských volbách vládla v Praze koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice s nejtěsnější většinou 33 hlasů. Rozpadla se poté, co byli odvoláni čtyři z 11 radních. Spory mezi stranami se dál vyhrotily minulý týden při jednání ohledně rozpočtu na příští rok. Trojkoalice sice slíbila, že bude pro rozpočet hlasovat, zároveň ovšem deklarovala, že se chystá domlouvat koalici s TOP 09 a ODS.

autor: ČTK | 10. 12. 2015 12:42

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama