Pět lidí uvízlo na hodiny ve výtahu metra v Kobylisích

ČTK ČTK
14. 5. 2013 15:13
Vyprostili je hasiči dopravního podniku, kteří rozstříhali strop výtahové kabiny
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Pět lidí v pondělí večer uvízlo na tři hodiny ve výtahu ve stanici metra v pražských Kobylisích.

Krátce před 22:00 je vyprostili hasiči pražského dopravního podniku, kteří rozstříhali strop výtahové kabiny. Po žebřících jištěných lany pak postupně vystoupali výtahovou šachtou ven, řekla mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

Podle ní se kabina s cestujícími zastavila kvůli poruše uvnitř výtahové šachty v 18:46. "Co bylo skutečnou příčinou, je prozatím ale předmětem šetření," uvedla mluvčí.

Hasiči se k uvízlým v kabině dostali výtahovou šachtou, jejíž dveře nouzově otevřeli.

V kabině byli mezi uvízlými i těhotná žena a muž s jízdním kolem, které se podle mluvčí ale nesmí ve výtahu přepravovat.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

LFA nabízí fotbalovým klubům předčasné vyplacení části financí

Ligová fotbalová asociace nabídla pomoc účastníkům první a druhé ligy, jimž pandemie nového typu koronaviru způsobila finanční problémy. Jednotlivé kluby budou moci v předstihu získat část květnové splátky peněz, které od LFA dostávají.

"Ligový výbor odsouhlasil možnost podpory členských klubů LFA, které se dostaly v důsledku aktuální situace do finančních potíží. Nabídne jim možnost předčasné úhrady části květnové splátky odměny hrazené klubům ze strany LFA," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda. Ligový výbor schválil pomoc klubům na dnešním jednání jednomyslně.

LFA vyplácí jednotlivým účastníkům první a druhé ligy, které řídí, podíl z prodeje televizních a marketingových práv a také ze sponzorských příspěvků. Kluby získávají finance v pěti ročních splátkách a právě jedna z nich měla přijít na řadu v květnu.

Další zprávy