Opilé ženě se zdálo o znásilnění, zalarmovala i policii

Domácí Domácí
10. 7. 2013 10:15
Vášnivá divačka kriminálních seriálů nedokázala rozeznat sen od reality.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Vystresovanou ženu našel v úterý odpoledne náhodný kolemjdoucí ležet na chodníku v pražské ulici Ke Stadionu. Měla na sobě jen plavky a tvrdila, že byla znásilněná.

Žena požádala kolemjdoucího muže o pomoc, dál už ale nebyla schopná komunikovat.

Podle mluvčí Krajského ředitelství policie v Praze Jany Rösslerové přivolaní policisté našli sice silně rozrušenou ženu, žádná viditelná zranění ale na sobě neměla.

Po několika neúspěšných pokusech se nakonec policistům podařilo ženě naměřit více jak 3,3 promile alkoholu.

Policistům se nakonec od ženy podařilo zjistit, že na koupališti v Praze 9 celé odpoledne popíjela alkohol, při cestě domů pak usnula.

Zdál se jí živý sen, ve kterém ji znásilnil neznámý muž. Podle svých slov je vášnivou divačkou kriminálních seriálů a v opilosti si myslela, že je znásilnění skutečné.

Žena nakonec skončila na protialkoholní záchytné stanici, aby vystřízlivěla.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy